Zeytinburnu Seyitnizam İçin Riskli Alan Kararı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilan edilen Zeytinburnu Seyitnizam riskli alan kararı resmi gazetede yayınlandı. Avrupa Yakası’nın yükselen değeri olarak dikkatleri bir süredir üzerine çeken Zeytinburnu’na bağlı Seyitnizam Mahallesi‘nde bulunan 22.5 dönümlük alan bugün yapılan açıklamayla artık riskli alanlar içerisinde yer alıyor

ZEYTİNBURNU SEYİTNİZAM İÇİN KARARI BAKANLAR KURULU ALDI

Resmi gazetede Bakanlar Kurulu imzasıyla yayınlanan karara göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 6 Temmuz 2017 tarihli ve 8717 sayılı yazı üzerine 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesine dair ek maddeye göre Bakanlar Kurulu 17 Temmuz 2017 tarihinde kararlaştırdı.

SEYİTNİZAM’DA RİSKLİ ALAN İLAN EDİLEN YERLER

Kroki bilgilerinin, sınır ve koordinatlarının detaylı olarak verildiği Seyitnizam Riskli Alan ilanının kapsadığı yerler ise şu şekilde sıralanıyor:

Balıklı Çırpıcı Yolu ile, G-26 Sokak arasında kalan alan. (Alanın bir yanından Mevlana Caddesi, diğer yanından ise g-22 Sokak geçiyor) Buna göre, G-22, G-22/1, G-28, G-27 çıkmazı, G-27 ve G-26 sokak arasında kalan binalar riskli alan içine giriyor. Söz konusu alan 22 bin 327 metrekare büyüklüğünde. Söz konusu alanın Mevlana Caddesi’ne bakan tarafında yeraltı otoparkı bulunuyor. 4-5 katlı eski binalardan oluşan alanda kentsel dönüşüm uygulaması yapılması planlanıyor.

Bunları da sevebilirsiniz