Yenikapı Sefaköy Metro Hattı Açılıyor

İstanbul’un başına dert olan trafik sorununu metro hatları aracılığıyla çözmek isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni bir hat olan Yenikapı – Sefaköy metro hattı çalışmalarına başlıyor. Yenikapı’dan başlayıp İncirli’den devam etmesi planlanan İstanbul’un en yeni metro hattı Sefaköy’de son bulacak. İşte, Yenikapı – İncirli – Sefaköy metro durakları, ihalesi ve ne zaman bitecek sorularının cevapları…

İstanbul’da başlatılan metro çalışmaları hız kesmeden devam ederken her geçen gün bir yenisi daha açıklanıyor. Yenikapı – İncirli – Sefaköy metro hattının bir sonraki durağı ise Beylikdüzü olması planlanıyor İstanbul’da 2017-2019 yılları arasında yapılması planlanan metro hatlarını görmek için tıklayabilirsiniz.

YENİKAPI – SEFAKÖY METRO HATTI DURAKLARI

Sefaköy - Yenikapı Metro Hattı Durakları
Sefaköy – Yenikapı Metro Hattı Durakları

Yaklaşık 14 kilometre uzunluğunda olacak Yenikapı – Sefaköy Metro Hattı ile ulaşım süreleri de kısalacak. Özellikle İncirli – Yenikapı arasındaki mesafenin 21 dakikaya düşmesi beklenirken yaşanan trafiğin de büyük ölçüde azalacağı öngörülüyor.

ATAKÖY İKİTELLİ METRO HATTI İLE İLGİLİ DETAYLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 Yenikapı İncirli Sefaköy Metro Durakları da belli oldu. Yenikapı’dan başlayarak Kocamustafapaşa – Silivrikapı – Zeytinburnu – Osmaniye  ve İncirli Durağına 21 dakika içerisinde ulaşacak olan metro hatta sonrasında Adnan Kahveci Bulvarı’nı takip ederek Siyavuşpaşa, Zafer Mahallesi ve Çobançeşme üzerinden Sefaköy’e ulaşacak.

İSTANBUL’DAKİ TÜM METRO ÇALIŞMALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

** Yenikapı – İncirli – Sefaköy Metro Hattı çalışmalarının 2020 yılına kadar sona ermesi planlanıyor. 

 

Bunları da sevebilirsiniz