Hükümetin Yabancı Yatırımcı Aşısı Tutuyor

Hükümet tarafından yürürlüğe sokulan gayrimenkul satışında yabancı yatırımcı için KDV muafiyeti sektörü hareketlendirmeye başladı. Sektörün bir süredir konuştuğu Arap yatırımcılar 25 milyon TL’lik ofis ve dükkan satın aldı. Gayrimenkul sektörünün güvenilir limanı Türkiye’de Arap yatırımcıların 2018 yılında daha da aktif olması bekleniyor.

AK Parti Hükümeti tarafından yürürlüğe sokulan ve gayrimenkul sektörünü hızlandırması beklenen yabancı yatırımcı için KDV muafiyeti aşısı tutuyor. Başyapı – Güney-Elit iş ortaklığıyla hayata geçecek Ofis Karat Bakırköy projesinde toplu satış gerçekleştirildi. Dubai kökenli yatırımcılar Emlak Konut GYO güvencesiyle yapımı süren projeden 4 adet dükkan ve büyük metrekareli 2 adet ofis satın aldı. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen satın almanın parasal büyüklüğü 25 milyon TL’yi buluyor.

Bulunduğu lokasyon nedeniyle tercih sebebi olduklarını belirten Başyapı Yönetim Kurulu Başkanı Musa Baş ticari gayrimenkullerde yüzde 18 seviyesinde olan KDV oranından yabancı yatırımcı için muaf tutulmasının bu satışı kolaylaştırdığını belirtti. SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin Halkalı’ya taşınmasından sonra 2011 yılında başlatılan proje 160 milyon TL yatırım bedeline sahip..

Toplam 26 bin 844 metrekare inşaat alanı üzerinde 6 katta yükselecek projede, 70 ile 425 metrekare arasında değişen 72 adet ofis yer alıyor. Ayrıca, projede 20 ile 400 metrekare arasında değişen 18 adet dükkân da bulunuyor. Ofis Karat Bakırköy’de metrekare fiyatları KDV hariç 10 bin 350 liradan başlıyor. Ön talep döneminde yoğun ilgi gören projenin yüzde 25’i satıldı.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

Hükümetin Yabancı Yatırımcı Aşısı Tutuyor” için 2 yorum

Bir cevap yazın