Üsküdar’da Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

Üsküdar kentsel dönüşüm 2017 için son dakika haberleri burada! Geri sayım başladı. Büyük dönüşüm için hazırlıklar yapılırken İstanbul’un en eski semtlerinden olan Üsküdar’da da hareketlilik yaşanıyor. Üsküdar Kirazlıtepe kentsel dönüşüm alanı içerisine alındı. Ancak Üsküdar Mehmet Akif Ersoy mahallesi henüz dönüşüm alanında değil. Üsküdar’a bağlı olan Kirazlıtepe, Yavuztürk, Sultan Murad ve Güzeltepe mahalleleri dönüşüm hareketinin uygulamaya konulacağı ilk bölgeler olarak öne çıkıyor. 1.5 yıl boyunca sürmesi beklenen Üsküdar’daki kentsel dönüşüm 186 bin metrekarelik bir alanı kapsayacak.

ÜSKÜDAR’DAKİ ORTALAMA METREKARE FİYATLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

YÜZDE 20’Sİ VATANDAŞTAN

26.08.2017 Cumartesi günü düzenlenecek olan törenle birlikte çalışmalara başlanılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, belediye ve vatandaşlar arasında uzlaşma sağlandı. Anlaşmaya göre ilk etapta Kirazlıtepe, Yavuztürk, Sultan Murat ve Güzeltepe mahallelerinde dönüşüm başlayacak. Projenin toplamda 750 hanenin etkilenmesi planlanıyor.

600 milyon TL’ye mâl olması hesaplanan dönüşüm hareketinin %80’ini belediye, bakanlık ve TOKİ %20’sini ise vatandaş karşılayacak. Vatandaşa yansıtılan ücretlendirme ise 180 aya varan vadelerle ödeme kolaylığı sağlanacak. Şimdiye kadar 750 hanenin 400’ü ikna edildi.

3 AYDA TAHLİYE EDİLECEK

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konu ile ilgili açıklamalarda bulundu:

“Bölgede 750 hissedar bulunuyor. Bunun 400’e yakını ile görüştük. Görüştiklerimizin ise %80’i projeye çok sıcak bakıyor. Vatandaşlarımız tapuları ve binaları itibarıyla neyi hak ediyorlarsa onları fazlasıyla kazandırmış olacağız. Cumartesi günü ilk kazmayı vuracağız. 3 ay içinde tahliye işlemlerinin tamamlanmasıyla proje başlayacak ve 1.5 yıl içinde yeni bir estetik görünüme kavuşturacağız burayı”

Bunları da sevebilirsiniz

Üsküdar’da Kentsel Dönüşüm Başlıyor!” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.