Ümraniye 2B Arazi Sorunu Çözülüyor

Ümraniye’de bir süredir devam eden 2b araziler sorunu ile ilgili önemli kararlar alındı. Ümraniye 2b arazi sorununun yaşandığı Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkilap Mahallesi’nin bir kısmında imar planı oy birliği ile kabul edildi. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Kasım ayı meclis toplantısında kritik açıklamalar yaptı.

Ümraniye’de bir süredir devam eden 2b araziler sorunu ile ilgili önemli kararlar aldı. Ümraniye 2b arazi sorunu Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkilap Mahallesi’nin bir kısmında imar planı oy birliği ile kabul edildi. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Kasım ayı meclis toplantısında kritik açıklamalar yaptı.

Ümraniye 2b araziler ile ilgili 1/1000’lik planlar belediye meclisince yapılan görüşmeler neticesinde oy birliği ile kabul edildi. Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur Ümraniye 2b araziler sorunu ile ilgili yaptığı açıklamada, “AK Parti’nin iktidara gelmesiyle birlikte her alanda değişim başlamış oldu. 40 yıldır tapu konusuyla ilgili sorun yaşanan mahallelerde çözüm yolu bulundu. Tüm vatandaşlarımızın tapu alması için çalışmalar yaptık ve herkesin tapusunu almasını sağladık” dedi.

ÜMRANİYE ORTALAMA METREKARE FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Ümraniye 2B Arazi Sorunu Belediye Meclisince Alınan Kararlar Sonrasında Çözüme Kavuşuyor
Ümraniye 2B Arazi Sorunu Belediye Meclisince Alınan Kararlar Sonrasında Çözüme Kavuşuyor

“715 hektarlık alanda 10-15 yıl içinde; modern yapılar, nitelikli konutlarla bu mahallelerimiz örnek gösterilecek bir şehir haline gelecek. Bugün de 1/1000’lik planların ikinci ayağı gerçekleşiyor. Daha sonra da İBB Meclisinden 1/5000’lik planlar geçecek. Bu vesileyle bu planların hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise Ümraniye 2b arazi sorunu ile ilgili şunları söyledi; “Böylesine güzel bir plan, komisyonda ittifakla geçtiği için çok mutluyum. 715 hektarlık alandaki bütün evlerin bu imardan eksiksiz yararlanmasını sağlayarak, en kolay şekilde uygulamaya geçilmesi temin edildi. Bugün de meclisimizden 1/1000’lik planları geçiriyoruz. Yapılan bu planlarla, herkesin tapu aldığı bir süreci mümkün kıldık. İmar da herhangi bir gecikme olmadı. Herkes tapu alsın diye bu kadar bekledik” dedi.

ÜMRANİYE 2B ARAZİ SORUNUNUN ÇÖZÜLDÜĞÜ MAHALLELER

Toplantı sonunda yapılan oylamalar ile Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkilap Mahallesinin bir kısmının imar planı oy birliği ile kabul edildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Ümraniye 2B Arazi Sorunu Çözülüyor” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.