Sultanbeyli Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?

Hiç şüphesiz metro hatları herkes için büyük önem taşımaktadır. Anadolu Yakası’nda yaşayan vatandaşlar açısından Sultanbeyli Metro Hattı‘nın önemi ise bir başka… Ancak şuana kadar haberler iyi. Çünkü Sultabeyli ilçesine 3 ayrı metro geliyor…

ÇEKMEKÖY SANCAKTEPE SULTANBEYLİ METRO HATTI İLE ENTEGRE

Çalışmaların en sevindirici kısımlarından bir tanesi metro hattının Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosuna entegre edilecek olması. Ulaşım yatırımlarının hız kesmeden sürdüğü Sultanbeyli’de, TEM bağlantı yollarının hizmete girmesiyle ilçeye ulaşımı kolaylaştı. Sultanbeyli Belediyesi’nin yaptığı girişimlerle İETT tarafından 2009 yılında 11 olan hat sayısı 31’e, 321 olan sefer sayısı 2135’e, 28 olan araç sayısı ise 258’e yükseltildi.

SANCAKTEPE SULTANBEYLİ METRO DURAKLARI

İETT’nin yaptığı ulaşım yatırımlarının yanı sıra Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in girişimleriyle metro projeleri için de ilk adımlar atıldı. İlk etapta Üsküdar–Çekmeköy- Sancaktepe Metrosuna entegre edilecek olan Sultanbeyli Metrosu için çalışmalar başlatıldı. 11 kilometre uzunluğunda olan metro hattı için Sultanbeyli’de 2 durak yer alacak. Durakların bulunduğu noktalarda çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Diğer taraftan Kadıköy – Ataşehir – Sancaktepe – Sultanbeyli Metro Hattı ve Sultanbeyli-Kurtköy Metro hattının oluşturulması için de çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Sultanbeyli Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.