Su Ada’ya Cami Yapılacak Mı? İBB Açıkladı

Galatasaray Adası (Su Ada) üzerinde bulunan imara aykırı yapıların yıkılmasıyla başlayan tartışmalar İBB Bağımsız Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi’nin Su Ada’ya cami yapılmasına ilişkin verdiği öneriyle daha da alevlenmişti. Galatasaray Spor Kulübü’nün işletmecisi olduğu Galatasaray Adası (Su Ada) ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kadir Topbaş, cami yapmak gibi bir gündemleri ve çalışmaları olmadığını söyledi.

Yazılı olarak yapılan açıklamada Kadir Topbaş; “Bağımsız Meclis üyemiz gündem dışı bir konuşma yapmıştır. Galatasaray adasına cami yapılması gündemimizde olmadığı gibi bir çalışma içinde de değiliz.” ifadelerini kullandı.

Belediye Meclis Toplantısı’nda gündem dışı söz alarak bir konuşma yapan bağımsız Meclis üyesi Hüseyin Avni Sipahi Galatasaray’a sert ifadeler kullanarak adanın Galatasaray’a tahsis edilmesinin yerine 15 Temmuz’da şehit düşen ve büyük bir mücadele gösteren millete tahsis edilmesini dişle getirmişti. “Gelin bütün dünyanın gözü olan, İstanbul’umuzun incisi Boğaz’a bir mabet inşa edelim.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın