Şişli Etfal Hastanesi Yıkılıyor!

Şişli Etfal Hastanesi ve Okmeydanı Hastanesi yıkılıyor. Açıklamayı Sağlık Bakanı Müsteşarı Eyüp Gümüş yaptı. Yeni yapılacak olan şehir hastanelerinin açılması ile bazı devlet hastanelerinin yıkılacağı ve bazılarının ise yenileneceği belirtildi. Şişli Etfal ve Okmeydanı Hastanesi yıkılacak hastaneler arasında yer alıyor.

OKMEYDANI HASTANESİ DE YIKILACAK

Eyip Gümüş; “Şehir hastaneleri nedeniyle bazı devlet hastaneleri kapatılacak. Depreme dayanıksız olan hastaneleri yıkacağız. Örneğin İstanbul’da Şişli Etfal yıkılacak, Seyrantepe’ye yapacağımız yeni hastaneye taşınacak. Okmeydanı’nın eski hastanesini yıkıyoruz, yenisini yapıyoruz. Kartal Hastanesi de yıkılıp, yenisi yapılacak. Haydarpaşa Hastanesi’nin tarihi binası kalacak, gerisi yıkılacak ve tarihi dokuya uygun yeni bir hastane yapılacak. Ankara’da Numune Hastanesi’nin tarihi binası kalacak. Diğer binalar yıkılacak.”

Okmeydanı Hastanesi Tapusor Ekranındaki Görünüm
Okmeydanı Hastanesi Tapusor Ekranındaki Görünüm

HASTANELER CEP TELEFONUYLA İZLENECEK

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın acillerde oluşan yoğunlukların nedeninin tam olarak belirlenmesi için başlattığı çalışmayı hatırlatan Gümüş, acil servisleri izleme projesinin detaylarını şöyle anlattı:

“Sağlık Bakanlığı’na bağlı günde 500’ün üzerinde hasta bakan 200 acil servisimiz var. Bu yerleri 24 saat izlenebilir hale getireceğiz. Hepsinin girişlerine, ana koridorlarına kamera yerleştirildi. Bir yazılımla sisteme bağladık. Artık yoğunluğu olan hastaneler cep telefonundan kırmızı renge dönüşecek ve canlı izlenecek.

POLİKLİNİKLER 23.00’E KADAR AÇIK KALACAK

Gümüş, acil servise gelenlerin yüzde 90’ının acil hasta değil, mesai saati içinde hastaneye gelemeyen insanlar olduğunu belirtti. Bu nedenle acil servislerin yanında, saat 23.00’e kadar mesai dışı çalışacak poliklinikler açacaklarını söyledi.

 

Bunları da sevebilirsiniz