Şişhane – Seyrantepe Metro Hattı Belirlendi

İstanbul’u metro hatları ile birbirine bağlamak için yoğun mesai harcayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişhane – Seyrantepe Metro Hattı ile ilgili güzergah açıklamasını yaptı. Şişli Etfal Hastenesi durağından başlayarak Şişhane’ye kadar devam etmesi öngörülen Şişhane – Seyrantepe Metro Hattı çalışmaları başlıyor.

Gayrimenkul değerlerini yakından ilgilendiren konuların başında hiç şüphesiz ulaşım kolaylığı gelmektedir. Hiç şüphesiz mülke ulaşım imkanının yüksek olması gayrimenkule değer katan kriterlerden birisidir. Öte yandan kentte yaşanan trafik sorununun bir düğüm haline gelmesi projelerin hayata geçirilmesinin ne kadar elzem bir konu olduğunu göstermektedir.

ŞİŞHANE SEYRANTEPE METRO HATTI DURAKLARI

Yaklaşık olarak 12 kilometre uzunluğunda olması öngörülen ve Şişli Etfal Hastanesi Durağından başlayan Şişhane – Seyrantepe metro hattı 10 duraktan oluşacak. 2019 yılı sonrası hizmete açılması planlanan Şişhane-Seyrantepe metro hattı Seyrantepe durağına uğradıktan sonra sırasıyla; Sultan Selim, Galataderesi, Çağlayan, Perpa, Okmeydanı, Piyalepaşa, Kasımpaşa duraklarından geçerek Şişhane durağına ulaşacak. Yatırımlarına aralıksız devam eden İBB böylece projelerine bir yenisini daha ekledi.
İstanbul Raylı Sistemler Ağ Haritası
İstanbul Raylı Sistemler Ağ Haritası

Bunları da sevebilirsiniz