1 Milyar 300 Milyon TL’lik İhale İptal Edildi

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir hattı üzerinde yapılacak olan Havaray inşaatına dair Alarko Holding’ten açıklama geldi. Kendilerine tebliğ edilen İnce İşler ve Araç Alım İhalesine ilişkin yazıda projenin revizyona ihtiyaç duyması nedeniyle ihalenin iptal edildiği bildirildi.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada holdinge bağlı olarak faaliyet gösteren Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalede ekonomik olarak en avantajlı teklif veren şirket konumundaydı. Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü tarafından açılan “Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı İnşaat, Elektro-Mekanik, İnce İşler ve Araç Alımı” ihalesinde teklif bedeli 1 milyar 292 milyon TL idi.

İhale Komisyon kararına karşı 10 günlük itiraz süresi verilmiş bulunduğu, itiraz süresini müteakiben şirketin işveren idare tarafından sözleşme imzalanmak üzere davet edilmesinin beklendiği, söz konusu işe ilişkin teklif bedelinin (KDV hariç) 1 milyar 292 milyon TL olduğu hususlarının daha önce kamuya duyurulduğu belirtilen açıklamada, “İşveren İdarenin tarafımıza bugün tebliğ edilen yazısında, projede revizyon ihtiyacı doğması nedeniyle söz konusu ihalenin iptal edildiği bildirilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

1 Milyar 300 Milyon TL’lik İhale İptal Edildi” için bir yorum

Bir cevap yazın