Sabiha Gökçen Metro Hattı Pendik ve Kartal İle Birleşecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmalarına başlanılan Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı ile ilgili İBB Başkanı Mevlüt Uysal’dan yeni açıklamalar geldi.

AK Parti Olağan İlçe Kongresi’ne katılarak Sabiha Gökçen Havaalanı Metro Hattı çalışmalarının bitmek üzere olduğunu vurgulayan Mevlüt Uysal metronun Sultanbeyli ile birleşmesinin gerektiğine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1994 yılında yeni bir belediyecilik anlayışı ortaya koyduğunu belirten Mevlüy Uysal Pendik metro hattı ile ilgili de bilgiler verdi.

 

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI METRO HATTI BİTMEK ÜZERE

Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı çalışmalarının bitmek üzere olduğuna değinen Mevlüt Uysal hattın Sultanbeyli ile birleşmesinin öneminden bahsetti. Kısa süre içerisinde Sabiha Gökçen Havalimanı – Sultanbeyli Metro Hattı ihalesinin yapılacağının beklentisi içerisinde olan Uysal, “İhale sonrası hattın Pendik, Kartal metrosuyla da birleştirilmesiyle ulaşım daha kolay olacak.” diye konuştu.

 SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI BÖLGESİNİ TAPUSOR EKRANINDAN GÖREBİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

“Türkiye’nin geldiği noktayı anlamak için dönüşümlerine şahit olmak lazım. Pendik’te 4 mahallede seçim kampanyalarında en büyük vaadim, haftada bir su gelmesiydi. İnsanlar bana şunu söylüyorlardı, ‘Yeter ki haftada bir sularımız aksın.’ Biz 1994 yılında böyle bir şehri devraldık ve bu noktaya getirdik AK Parti iktidarı döneminde. 2002 yılından sonra muhteşem hizmetleri AK Parti başardı. İnanılmazı başardık. Sabiha Gökçen Havaalanı AK Parti öncesinde yılda 47 bin insanın yolculuk yaptığı bir havalimanı idi. Şimdi AK Parti ile beraber gelinen noktada yılda 30 milyon insanın uçtuğu bir havalimanı. Aynı şehir, ilçe ve insanlar, ülke ama değişen ne var? Değişen; AK Parti ve sizlerin desteği ve duası var. 3. havalimanı da yapılıyor.”

  • Sabiha Gökçen Havaalanı Metro Hattı ile Tavşantepe İstasyonu’nda
  • Metrobüs ile Ünalan İstasyonu’nda
  • Marmaray ile Ayrılıkçeşme İstasyonu’nda
  • Göztepe – Ataşehir – Ümraniye Metro Hattı ile Yenisahra İstasyonu’nda
  • Bostancı – Dudullu Metro Hattı ile Kozyatağı İstasyonu’nda entegre olacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Sabiha Gökçen Metro Hattı Pendik ve Kartal İle Birleşecek” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.