Reina Yıkıldı! Peki Yerine Ne Yapılacak?

Reina, Pazartesi günü sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümen kararıyla Boğaziçi İmar Kanunu’na aykırı yapılaşma olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Yıkımın üzerinden henüz 2 gün geçmesine rağmen Ortaköy’deki ünlü gece kulübünün arazisinin nasıl kullanılacağı da konuşulmaya başlandı. Habertürk Gazetesi’nden İpek Durkal köşesine taşıdığı olayla ilgili bazı bilgiler verdi. Turkal’a göre Reina’nın yerine Doğuş Grubu’nun geleceği konuşuluyor.

Dünyaca ünlü gece kulübü Reina 22 Mayıs Pazartesi sabahı erken saatlerinde belediye ekipleri tarafından yıkıldı. 2017 yılının ilk saatlerinde uğradığı terör saldırısıyla kana bulanan gece kulübü, işletmecileri tarafından kapalı tutuluyordu. 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası ünlü gece kulübünün kapıları bir daha açılmamak üzere kapandı. Belediye ekiplerinin ‘mevzuata aykırı’ gerekçesi gösterilerek yıkılan Reina ile birlikte bir dönem de sona erdi.

İpek Durkal yazısında Reina’nın yerine mal sahibi konumunda olan Doğuş Grubu’nun kendi işletmesini açmak üzere hazırlıklara başladığına yer verdi. Durkal, sektörde Doğuş Grubu’nun Reina arazisine otel yapacağının konuşulduğunu ancak bundan vazgeçildiğini belirtti.

Durkal’ın yazısı şöyle:

“Sektörde Doğuş’un burayı otel yapacağı konuşuluyordu ama aslında, Reina’nın olduğu yere, d.ream (Doğuş Restaurant and Entertainment and Management) tarafı, Fenix, Le Petit Maison, Zuma, Da Mario gibi kendi markalarını buluşturacakları bir proje planlıyor.

Henüz aynı çatı altına toplayacakları restoranlar netleşmedi, Doğuş Grubu konuyla ilgili yakın zamanda bir açıklama yapacak zaten.

Reina’nın bir dünya markası olmasında konumu önemliydi ama esas önemlisi işletme mantığıydı. Mehmet Koçarslan ve işletme ortağı Ali Ünal tam 16 yıl boyunca Reina’yı dünya şampiyonlar liginin zirvesinde tuttular. Umarım Doğuş da burada aynı başarıyı yakalar.”

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

Reina Yıkıldı! Peki Yerine Ne Yapılacak?” için bir yorum

Bir cevap yazın