Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır? (Emlakçıya Özel Sistem)

Parsel sorgulama gayrimenkul sektöründe oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Ada parsel bilgileri gayrimenkule ulaşmanızı sağlayan en kısa yoldur. Özellikle arsa tipinde gayrimenkulün yerini tespit etmek çok da kolay olmayabiliyor. Bu durumda emlakçınızdan ada parsel bilgisi öğrenmek size büyük kolaylık sağlayacaktır. Peki, ada parsel numaralarını öğrendiğiniz gayrimenkulünüzü nasıl sorgulayacaksınız ve nasıl tespit edeceksiniz?

Haritadan Parsel Sorgulama (Ada Parsel Numarası İle) Tıklayınız

İlk etapta tapunuzu bulmanız gerekmektedir. Çünkü, tapu üzerinde yer alan bilgiler sizin parsel sorgulamanız için gerekli olacaktır. Tapunuzun üzerinde bulunan ve gayrimenkulünüze ait olan bilgileri yukarıdaki linkten ulaştığınız parsel sorgulama ekranına yazmanız gerekmektedir. İl, ilçe, mahalle ve ada parsel bilgilerini girip ara butonuna bastığınız zaman haritada gayrimenkulünüz tespit edilerek sınırları çizilmektedir. Burada bilgilerinizin doğruluğundan ve eksik/hatalı giriş yapmadığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

Sol tarafta yer alan kutucuklara il, ilçe, mahalle ve ada parsel bilgilerini girerek ara butonuna basınız.
Gayrimenkulünüzün yasal sınırları harita üzerinden gösterilir.

Metrekare Değerlerini Görebilirsiniz

Sistem sayesinde yalnızca ada parsel bilgileri görmekle kalmaz güncel değerlerini de analiz edebilirsiniz. Satılık ve kiralık metrekare değerleri, kira geri dönüş süresi, güncel yatırım puanı, uzman görüşü ve fiyat dağılımlarını tek ekran üzerinden görebilirsiniz. Diğer fonksiyonlarla birlikte gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kazandıracak olan platform ile emlak danışmanlarının işleri çok kolaylaşacak.

Bunları da sevebilirsiniz