Turgut Özal’ın Yazlarını Geçirdiği Okluk Koyu İçin İzin Çıktı

Geçtiğimiz yıllarda ‘Sıkı Koruma’ statüsünden çıkartılarak ‘Genel Koruma’ statüsüne geçirilen Okluk Koyu içerisinde hareketlilik yaşanıyor. Marmaris’in el değmemiş yerlerinden olan ve Özal’ın yaz tatillerini geçirdiği cÖzal tarafından özel olarak yaptırılan ve yaz tatillerini geçirdiği konutu da yıkıldı. Sahil bölümüne ise süper ve mega yatlar için iskele yapılmasına karar verildi.

Hazine tarafından Cumhurbaşkanlığına tahsis edilen ve Özal’ın kullandığı küçük kır evi yıkılarak yerine 400 çalışanlı dev bir kompleks yapılıyor. Özal’ın yaz tatillerini geçirdiği ve hatta basın toplantıları düzenleyerek yabancı devlet yetkililerini ağırladığı bölgede Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından inşaatının başlanmasına izin verildi.

Turgut Özal Okluk Koyu’nda

DENİZ DOLDURULACAK

Çalışmaların devam ettiği sırada sahil tarafında büyük yatların yanaşabilmesi için deniz dolgu çalışmaları da başladı. 30 milyon lira harcanması planlanan proje 113 bin 443 metrekareyi kapsıyor. İskelelerden biri 170 metre uzunluk 18.5 metre genişliğe, diğeri ise 50 metre uzunluk, 10.5 metre genişliğinde olacak. Bu amaçla 10 bin 966 metrekarelik alana dolgu yapılacak.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın