Türkiye’nin İlk Gökdelenleri Yeniden Hizmette

Türkiye’nin ilk gökdelenleri olma özelliğini taşıyan Odakule binası yaklaşık 1 yıl süren tadilat çalışmalarının ardından yeniden hizmete alındı. İstanbul Sanayi Odası’nın mülkü konumunda olan Odakule Gökdelenleri çevreci ve akılcı projelerle yenilendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi ve AK Parti kurmaylarınca kurdele kesimi gerçekleştirilen Odakule gökdelenleri tadilat süresince dış cephe, mekanik ve elektrik tesisatı, iç-dış dekorasyon gibi aşamalar açısından yenilendi. Ayrıca açılış esnasında AK Partililere İstanbul Valisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Beyoğlu Belediye Başkanı eşlik etti.

ELEKTRİKLİ SARJ İSTASYONU

İstiklal Caddesi ve Meşrutiyet Caddesi’ne cephesi bulunan gökdelenlerin bulunduğu konum itibariyle gün içerisinde binlerce kişi tarafından kullanılıyor. Otopark’ta yeni nesil araçlar düşünülerek elektrikli şarj istasyonları kuruldu. Su ve enerji tasarrufunun sağlanması, yangın sisteminin yenilenmesi ve asansörlerin hızlandırılması da yapılan yenilikler arasında yer aldı.

Bir cevap yazın