İşte Türk Yatırımcısının Miami’yi Tercih Sebebi!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletine bağlı Miami’de Türk yatırımcıların etkisi gün geçtikçe artıyor. Sahil şeridi ve denizi ile görenleri kendisine hayran bırakan Miami’nin güzelliği Türk yatırımcıları da fazlasıyla etkilemişe benziyor. Türk yatırımcılar özellikle gayrimenkul sektöründe rotasını Miami’ye çevirmiş durumda… Edinilen bilgilere göre son 5 yılda Miami’den ev alan Türklerin sayısı 10 bine yükseldi.

Amerikan’ın ünlü tatil yeri Miami’de Türkler yatırım yapmak için adeta sıraya girdi. Türkiye’deki eş değerine oranla 3 kat daha fazla kira getirisi olan Miami yatırımcıların ilgisini çekmeye yetiyor. Bu durum yatırım sürecinin geri dönüşünü de kısaltıyor. Spero Gayrimenkul’un kurucusu Umut Akçelik, “Türkiye’de 350 bin dolarlık bir ev ortalama 3 bin TL kira getirirken Miami’de yatırımcının alacığı kira geliri 3 bin dolar ve üzeri” dedi.

Akçelik, söz konusu yerde arz-talep dengesinin korunabilmesi için yeni inşaat izinlerinin verilmediğini altını çiziyor. Türkiye’ye kıyasla Miami’de alınan bir evin yatırımcısına kira dönüşü 12-13 yılda, değer artışını da 6-7 yılda sağlanmaktadır. Halihazırda bulunan mevcut stokların 36 ay içerisinde tükenmesi bekleniyor. Miami’de en çok konut alan yabancı yatırımcılar arasında Türkler beşinci sırada yer alırken, lüks konutta ilk üçte bulunuyor. Türkler, 2 milyon dolar ve üzeri konutları tercih ediyor.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın