Mahmutbey – Esenyurt Metro Hattına Ispartakule Eklenecek

Mahmutbey – Esenyurt metro hattına ara durak eklenecek. 12 duraktan oluşan metro hattı Ispartakule durağı ile 13’e yükselecek. Bahçeşehir ile Ispartakule arasında yapılması öngörülen yeni durak sonrası yolculuk süresi uzamayacak. Yeni durağın Kiptaş Vaditepe Bahçeşehir projesi önünde yer alması planlanıyor.

2015 yılında projelendirilmesi yapılan durağın yerleşim yerlerinin artmasıyla zaruri hale geldiği bir gerçek. Henüz resmi bir karar olmasa dahi bölgedeki yapılaşmanın artması ile ‘ilave durak’ ile ilgili kararın önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. Metro projesinin özellikle Bahçeşehir dere boyunca bulunan yerleşim yerlerindeki birim fiyatları etkilemesi bekleniyor.

Esenyurt Mahmutbey Metro Hattı
Esenyurt Mahmutbey Metro Hattı Haritası

BAHÇEŞEHİR METREKARE FİYATLARI (ORTALAMA) İLE İLGİLİ SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Mahmutbey – Bahçeşehir – Esenyurt Metro Hattı’na bir durak daha eklendi. Güzergahın uzamasına neden olmayacak olan durak, Bahçeşehir-Ispartakule istasyonları arasına yapılacak. Yeni durak KİPTAŞ Vaditepe Bahçeşehir projesinin önünde yer alacak. Bahçeşehir – Ispartakule arasına metro durağı konulması, özellikle Bahçeşehir’in dere boyunca oluşan yeni yerleşim yerlerine yarayacak.

MAHMUTBEY – ESENYURT METRO DURAKLARI

1-Mahmutbey
2-Bölge Parkı
3-Mehmet Akif
4-Toplu Konut
5-Tema
6-Hastane
7-Tahtakale
8-Ispartakule
9-Bahçeşehir
10-Esenkent
11-Ardıçlı
12-Esenyurt Meydan

Bahçeşehir – Ispartakule arasına metro durağı geliyor

Tren hattı boyunca uzanan Ispartakule Caddesi, Bahçeşehir ile Ispartakule’yi bölüyor. Caddenin çevresinde son dönemde Kipta dahil birçok proje yapılmıştı. Mahmutbey – Bahçeşehir – Esenyurt Metro Hattı’nın inşaat çalışmaları ise sürüyor. Durak tabelalarının dikilmeye başladığı metro hattını Makyol-Astur-Ic İçtaş yapıyor. Metro hattı 50 milyon TL’ye mal olacak.

MAHMUTBEY – ESENYURT METRO HATTI 1 DAKİKA UZAYACAK

Mahmutbey – Bahçeşehir – Esenyurt metro hattı yeni ilave edilecek durak ile birlikte 1 dakika uzayacak. 18.50 kilometre uzunluğunda olacak Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt Metro Hattı’nın 2020 yılının Ağustos ayında açılması planlanıyor. Metro hattı saatte tek yönde 70 bin kişiye hizmet verecek.

Bunları da sevebilirsiniz