Kuzey Marmara Otoyolu Gayrimenkul Hareketlerini Belirliyor!

İstanbul’da 2017 yılı içerisinde yaşanan gayrimenkul hareketlerini inceleyen TUVİMER Strateji ve İş Geliştime Direktörü Ömer Türkoğlu kente ve Kuzey Marmara Otoyolu başta olmak üzere tüm bölgelerle ilgili önemli saptamalarda bulundu. Plancı kimliği ve risk yönetimi tecrübesiyle gayrimenkul sektöründeki mevkidaşlarından ayrılan Türkoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu’nun İstanbul’a kattıklarını ve 2017 yılında arsa ve arazi hareketlerini de mercek altına aldı. TUVİMER big-data havuzundaki datalarla incelemesini gerçekleştiren Ömer Türkoğlu sektördeki veri eksikliğinin mesleki donanımlara sahip olmayan kişilerce yapılan yorumlar nedeniyle yatırımcının durumdan sıklıkla olumsuz etkilendiğini belirtti.

ÖMER TÜRKOĞLU: “KONTROL EDİLEMEZ SÜREÇLERİ TETİKLEYEBİLİR”

TUVİMER Değer Haritaları üzerinden yapılan değerlendirmede Kuzey Marmara Otoyolu 2. Etap güzergahında İstanbul’daki en büyük gayrimenkul hareketliliğinin yaşandığı belirtildi. Yine aynı şekilde Avrupa Yakası’nın güney kıyı şeridinin de yoğun bir hareketlilik içerisinde olduğunu belirten Türkoğlu henüz bu bölgelerdeki konut fiyatlarında bir artış yaşanmasa da ilerleyen dönemde etkin toplu taşıma entegrasyonu ile dikkat çekici artışların yaşanabileceğine değinerek; “Silivri, Çatalca ve Arnavutköy gayrimenkul pazarındaki hareketlilikten payına düşeni ciddi oranda almaktadır. Anadolu Yakası’nda  ise Sultanbeyliği ve Ataşehir ön plana çıkıyor.” dedi.

RİVA – ŞİLE AKSI GÖZ ARDI EDİLMEMELİ

Türkoğlu: “Genel gayrimenkul alım satımı orman sınırlarından içeriye doğru ilerlemekte. Riva-Şile aksı hareketlilik göstermeye devam ediyor. Bu bölgede değer artışlarını gözardı etmemek gerek. Bu aksın güney bağlantısı üzerinde ilerlemesi oldukça büyük bir olasılık gibi duruyor. Mevcut bulgulara bakarak orman ve tarım alanlarının ne kadar baskılandığını ve baskılanabileceğini  söylemeye gerek dahi yok. İstanbul’un her santimetre karesi alınıp satılıyor. Sürecin sonucu kontrol edilemez süreçlerin tetikleyicisi olabilir.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Kuzey Marmara Otoyolu Gayrimenkul Hareketlerini Belirliyor!” için 2 yorum

Yorumlar kapatıldı.