Kurtuluş Altun Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’nda

Bu yıl 3.sü düzenlenen Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’na Tuvimer Genel Müdürü Kurtuluş Altun konuşmacı olarak katılıyor. Kamu Teknoloji Platformu tarafından Ankara’da gerçekleştirilen Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı dünyaca ünlü isimlere de ev sahipliği yapıyor.

Kamu Teknoloji Platformu’nun başlatmış olduğu akıllı şehirlere dönüşüm kapsamında Türkiye’de başarılı kamu projelerinin tanıtılması, belediyelerin akıllı şehir yatırımlarını paylaşması ve dünyanın önde gelen şehirleri ile bilgi paylaşımı yapılması sağlanacak. Konferans akıllı şehir konusunda bir kez daha tüm paydaşları ve ekosistemi bir araya getirecek.

2 gün sürecek konferansın ilk günü geride kaldı. Konferans 100’e yakın konuşmacı, 60’dan fazla belediye misafir ediyor. Kamu-özel sektör arasında önemli bir iş geliştirme köprüsü kuran etkinlikte aynı zamanda şehirlerin trafik, enerji, güvenlik, alt yapı gibi sorunlara çözüm aranacak. Şehircilik finansmanı konusunda da yeni açılımların yapılacağı konferansta belediyelerin mega yatırımları için çeşitli modeller tartışılacak.

Konferansta dünyaca ünlü konuşmacılar global trendleri ve fikirleri paylaşırken aynı zamanda da kamu kurumları ve özel sektör temsilcileri de şehirlerimizin dönüşümü için birlikte en iyi fikirleri üretecekler. Şehirlerin sermayesi olan insan kaynağı, rekabet gücü, kültür ve teknoloji gibi alanların şehirleri nasıl daha güçlü hale getirebileceği konuşulacak. Akıllı şehirler ile şehirlerin liderliği arasında bulunan bağ masaya yatırılacak. Amaç Türkiye’de akıllı şehirler ile lider şehirler çıkarmak olacak.

Bunları da sevebilirsiniz