Katarlı İş Adamlarından O Şehre 20 Milyon USD

Körfez ülkeleriyle ilişkileri günden güne kötüye giden Katar’a en büyük destek Türkiye’den gelmişti. Bu süreçte Katar ve Türkiye arasındaki iyi ilişkiler iki ülke arasındaki işbirliklerini de arttırıyor. Ordu Çambaşı Yaylası’na Katarlı iş adamları 20 milyon USD’lik değerinde otel yatırımı yapacak.

Ordu’ya gelerek Kabadüz ilçesi sınırları içerisinde yer alan Çambaşı Yaylası’nda yatırım yapmayı istediklerini belirten Katarlı iş adamları ilgililerden gerekli bilgileri edindi. 650 dönümlük bir arazi üzerinde görüş birliğine varan Katarlı iş adamlarına Karabüz Belediye Başkanı Yener Kaya eşlik etti. Katarlı iş adamlarının 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nı çok beğendiklerini ve arazi talebinde bulunduklarını dile getiren Belediye Başkanı Yener Kaya, şehirde şimdiye kadar yürütülen turizm faaliyetleri açısından kente ilk defa ciddi bir yatırımın söz konusu olduğunu belirtti.

Arap yatırımcılara istedikleri ölçüdeki araziyi gösterdik. Kendileri hem yaylayı hem de araziyi çok beğendi. İnşallah önümüzdeki günlerde bu yatırım için ilk resmi adımlar atılır. Biz yapılan görüşmelerden oldukça memnun kaldık.”

20 milyon USD gibi çok ciddi bir rakamın konuşulduğuna değinen Karabüz Belediye Başkanı Arap yatırımcıların Ordu’da otel yapma gayretlerinin ciddi düzeyde olduğunu söyledi.

Kaya, Arap yatırımcıların Ordu’ya otel yapma noktasında gayretli olduklarını söyleyerek “20 milyon dolarlık otel yatırımı çok ciddi bir rakam. Böyle bir otelin bölgemize kazandırılmasını çok istiyoruz. Temennimiz Arap iş adamlarının son kararının olumlu olması yönde. İnşallah Ordu adına hayırlı bir gelişme olur ve bu yatırım Karadeniz’e kazandırılmış olur.” diye konuştu.

ÇAMBAŞI YAYLASI HEM YAZ HEM DE KIŞ TURİZMİNE UYGUN

Yazları bölgenin en kalabalık yaylalarından biri olan Ordu Çambaşı Yaylası, devam eden kayak pisti yapımıyla kış turizmi açısından da elverişli hale gelecek. Bölgede hemen hemen bütün doğa sporlarına uygun alanlar bulunuyor. Bu açıdan Ordu Çambaşı Yaylası Arap yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Ordu’ya havalimanı yapılmasından sonra bölgede turizm önemli ölçüde hareketlenmiş, gayrimenkul fiyatları da Türkiye ortalamasının çok üzerinde yükselmişti.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın