Katar’da Artık Sadece Türkler İş Yapacak

Katar ile özellikle körfez ülkeleri arasında patlak veren siyasi kriz Türkiye ile Katar’ı birbirine yakınlaştırmaya devam ediyor. Bilindiği gibi Katar’a uygulanan ambargoyu Türkiye tanımamış, gıda ve askeri yardım göndermişti. İktidarda bulunan ve aynı zamanda Katar’ın önde gelen inşaat şirketi olan Sharaka Holding’in de sahipleri el-Tani ailesinden Şeyh Abdülaziz bin Ahmed El Tani,”Bizim için Kuzey İşbirliği Konseyi (KİK) bitmiştir. Bu günden itibaren bütün projelerimizi Türkiye ile birlikte hayata geçireceğiz” dedi.

Hürriyet Gazetesi’nden İpek Yezdani’nin haberine göre, Sharaka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Abdülaziz bin Ahmed El Tani bu sözleri söylerken Türk şirketler için serbest ekonomik bölgeler oluşturmasına dahi değiniyor.

Türkiye ile Katar arasında sonsuz fırsat olduğunu söyleyen el-Tani ailesi medikal malzeme, ilaç, ameliyat malzemeleri ve inşaat malzemelerine kadar sayısız fırsat olduğunu dile getiriyor.

Katar’a uygulanan ablukanın kendilerinde büyük hayal kırıklığı yarattığını El-Tani ailesi, Körfez İşbirliği Konseyi’yle bir daha iş yapmayacaklarını söylüyor.

Şeyh Abdülaziz, “Yeter! Bundan sonra bütün projelerimizde Türkiye ve Türk şirketleri bir numaralı iş yapacağımız yerdir. Ben ciddi anlamda Türkiye’de daha fazla yatırım yapmayı düşünüyorum. Türk şirketlerine de kapımız sonuna kadar açıktır, şu anda her iki ülke için de çok fazla iş fırsatları mevcut, bu fırsatı değerlendirmek gerekiyor

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın