Kanal İstanbul’a Lojistik Üs Projesi!

İstanbul’un çehresini değiştirecek Kanal İstanbul Projesi ile ilgili detaylar belli oluyor. Dünya Gazetesi’nden Aysel Yücel’in haberine göre Kanal İstanbul projesine komşu Avrupa’nın en büyük lojistik üssü inşaa edilecek. Haberde proje için 300 milyon USD’lik bir yatırım yapılacağı bilgisi de yer alıyor.

Projenin lansmanının 20 Nisan günü İstanbul’da yapıldığını hatırlatan Dünya Gazetesi yazarı Yurt İçi Nakliyeciler Derneği (YND) Başkanı Sedat Hakan ile yaptığı görüşmeyi haberine konu etti. Bu proje ile tüm yurtiçi nakliyecilerine hizmet verecek bir devasa bir merkez kurmayı amaçladıklarını dile getiren Sedat Hakan yaptıkları tüm araştırma ve incelemer neticesinde en doğru lokasyonun bu bölge olduğunu belirtti. Kanal İstanbul tamamlandığında bölgeye çok büyük bir nüfus kayması olacağını öngördüklerini belirten Hakan, “Böyle bir noktada bir lojistik üs olması her kesime ayrı avantaj sağlayacak”

150 DÖNÜMLÜK ARAZİYE KURULACAK

Sedat Karataş; “Gümrüklü sahası, antrepoları, soğuk hava sıcak hava, TIR merkezleri, garajları, borsası ve bunun yanında sosyal tesisleri ile kocaman bir lojistik üs olacağı için ciddi bir yatırım olacak. İlk etapta en az 300 milyon dolarlık başlangıç yatırımı öngörüyoruz” dedi. Bu yatırım için finansman desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Karataş, “Yer tahsisi ve finanasman konusunda devletimiz destek verirse projeye hemen başlayacağız” dedi.

KANAL İSTANBUL BÖLGESİ ORTALAMA METREKARE FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Bunları da sevebilirsiniz