Kamil Ocak Stadı’nın Durumu Netleşiyor

Gaziantep Kamil Ocak Stadı’nın geleceği netleşmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) devri resmen gerçekleştirilen stadın yıkım işlemlerine önümüzdeki haftalarda başlanması bekleniyor.

Dönemin Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Demokrat Parti Gaziantep Milletvekili merhum Mehmet Kamil Ocak tarafından temelleri atılan stadyumun geleceği netleşiyor. Gaziantepspor ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapan Kamil Ocak Stadı’nın yıkım işlemleri için TOKİ yetkilileri önümüzdeki günlerde netleştirmesi bekleniyor. 1974 yılında hizmete açılan ve 16 bin kişi kapasiteli stadyumun büyük bir kısmını meydan olarak, geriye kalan bölümlerinde ise iş alanı inşa edilmesi konusunda fikir birliğine varıldığı söyleniyor.

YENİ ADRES GAZİANTEP ARENA

Kamil Ocak Stadyumu’nun yıkım tarihi netleşirken Gaziantepspor da maçlarını 15 Ocak 2017 tarihinden itibaren Gaziantep Arena stadında oynamaya başladı. 35 bin kapasiteli Gaziantep Arena, Kamil Ocak Stadyumu’ndan sonra Gaziantep kulübü ve taraftarına ev sahipliği yapacak. Dünyaca ünlü kulüp Bayern Münih’e ev sahipliği yapan Allianz Arena’dan esinlenerek tasarlanan stadyum modern görüntüsüyle herkesin beğenisini kazandı.

Gaziantep Şehrinin Yeni Stadyumu Gaziantep Arena

Bir cevap yazın