İzmir’e Arsa Yatırımı İçin Yarış Başladı!

İnşaat firmaları İzmir’de arsa yarışına girerek İzmir’e yatırım için yer kapmaya çalışıyor. Gayrimenkul sektöründen son yıllarda büyük ilgi gören İzmir, arsa alanları açısından da bir cazibe merkezi oluyor. Özellikle son dönemlerde beyaz yakalıların İzmir’e yönelmesi ve talebin artması ile İzmir’de arsa fiyatlarının da etkilenmesi bekleniyor. İzmir arsa ortalama metrekare fiyatlarını detaylı incelemek için TAPUSOR ekranına bakabilirsiniz.

Yatırım danışmanlarının aktardığı bilgilere göre; İzmir’de arsa yarışı gün geçtikçe kızışıyor. Büyük inşaat firmalarının bir dönem İstanbul, Ankara ve yurtdışı yatırımları yaptığı ancak bu durumun son yıllarda İzmir’e yöneldiği belirtiliyor.

İZMİR ARSA FİYATLARI ARTIYOR

Son yıllarda İstanbul’un terse göç verdiği bir gerçek. Özellikle İstanbul’dan uzaklaşan kişilerin ilk adresi ise Ege oluyor. Ege Bölgesi’nde artan bu talep İzmir arsa talep ve fiyatlarına yansımış görünüyor. TAPUSOR ekranından yapılan sorgulamalar neticesinde merkezi bölgelerde İzmir arsa fiyatları sorguladığımızda yatırım açısından en olumlu yer olarak karşımıza çıkıyor. İzmir arsa fiyatları yükselişte olması ve talebin günden güne artmasıyla insanların arsaları elinden çıkarmamasına ve arzın düşmesine neden olmaktadır. Bu da fiyatları arttıran en önemli etkenlerden birisi oluyor.

İzmir’in İstanbul kalitesinde olması, trafik sorununun azlığı, rahat ve huzurlu bir bir yaşam alanı imkanı sunması İzmir’i adete cazibe merkezi haline getirmektedir. Hal böyle olunca durum fiyatlara da yansımaktadır. Uzman görüşüne göre merkezde izmir arsa yatırımı yapmak isteyenlere şunlar söylenmektedir.

“Seçilen alanın göstediği özellikler genel olarak yatırım açısından değerlendirilebilecek alanlarda bulunmaktadır. Bu tarz alanlarda geçmişe yönelik değişiklikleri incelemek önemlidir. Bu nedenle yatırım puanının yüksek olması yatırım açısından tercih edilebileceği sonucunu doğurabilir.”

İzmir Arsa Fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için TAPUSOR ekranını kullanabilirsiniz.

İzmir’e Arsa Yatırımı İçin Yarış Başladı!” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.