İstanbul’un En Değerli İlçeleri Belli Oldu

Türkiye Veri İşleme Merkezi (TUVIMER) yaptığı araştırma ile İstanbul’daki en değerli ilçeler Avrupa Yakası içerisinde bulunduğunu belirtti. Buna göre İstanbul’un en değerli ilçeler sıralamasında ilk sırada Şişli olurken, onu Beyoğlu ve Beşiktaş izledi. TUVIMER Genel Müdürü İshak Kurtuluş Altun bu ilçeleri Zeytinburnu ve Fatih’in takip ettiğini belirtirken bu ilçelerde ortalama metrekare değerinin ise 10 ila 25 bin TL arasında değiştiğini vurguladı.

Altun, Avrupa Yakasındaki diğer değerli ilçeler arasında Bakırköy ve Güngören olduğunu aktardı. Altun, Bağcılar, Bayrampaşa, Bahçelievler ve Kağıthane’de ortalama metrekare değerinin 5 bin ila 10 bin lira arasında değiştiği bilgisini verdi.

Genel Müdür Altun, “Yine Avrupa tarafındaki ilçelerimizden bilgi verecek olursak, ortalama arsa ve arazi değerleri Sarıyer, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Sultangazi, Esenler, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt’ta 2 bin 500 lira ila 5 bin lira, Başakşehir ve Beylikdüzü’nde 1000 lira ila 2 bin 500 lira aralığında.” ifadelerini kullandı.

Anadolu’da Kadıköy, Ataşehir ve Maltepe öne çıkıyor

Altun, Anadolu Yakasında en değerli ilçeler konusunda başı Kadıköy, Ataşehir ve Maltepe’nin çektiğini belirterek, bu semtlerde ortalama metrekare değerinin 5 bin ila 10 bin lira arasında değiştiğini söyledi.

Üsküdar, Ümraniye ve Kartal’da toplam arsa ve arazilerin ortalama değerinin metrekare başına 2 bin 500 ila 5 bin lira aralığında olduğunu dile getiren Altun, Beykoz, Sancaktepe, Tuzla, Suntanbeyli, Pendik ve Çekmeköy’de ise ortalama değerin 1000 lira ila 2 bin 500 lira arasında olduğunu anlattı.

Altun, Çatalca, Şile ve Silivri’deki toplam arsa ve arazilerin ortalama metrekare değerinin 500 liranın altında olduğunu ifade ederek, “Bu 3 ilçemizi ise bu alanda ortalaması 500 ile 1000 lira arasında değişen Büyükçekmece ve Arnavutköy geliyor.” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın