İstanbul’daki 51 yıllık fabrika kapanıyor

İstanbul’da bulunan en büyük fabrikalardan birisi konumunda olan Anadolu Efes Bira Fabrikası Kamuoyu Aydınlatma Platformuna yaptığı bildirimde üretim faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı. Merter’de yaklaşık 77 bin 848 metrekarelik bir alanda faaliyet gösteren fabrika 22 Mayıs’tan sonra üretimi tamamen durduracak. İşte o açıklama;

“Şirketimizin çevresel, ekonomik, toplumsal sürdürülebilirlik stratejisi ve üretim verimliliği programı çerçevesinde, İstanbul Merter’de bulunan fabrikamızın üretim faaliyetlerini 22 Mayıs 2017 tarihi itibarıyla durdurarak; Adana, Ankara ve İzmir’de bulunan diğer tesislerine kaydırma kararı alınmıştır.”

“Bu karar kentleşme sonucu şehir merkezinde kalan bir fabrikanın şehir ve bölge halkı üzerindeki çevresel ve lojistik etkileri göz önünde bulundurularak alınmıştır. Toplam kapasite içerisinde %15 paya sahip olan İstanbul fabrikamızın üretiminin kaydırılması ile kapasite kullanım oranımızın artması hedeflenmektedir. Fabrikamızın bulunduğu alan ile ilgili değerlendirmelerimiz devam etmektedir.”

Bunları da sevebilirsiniz

İstanbul’daki 51 yıllık fabrika kapanıyor” için bir yorum

Bir cevap yazın