İstanbul’da Cadde ve Meydanlar Yenileniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi hummalı çalışmalarını sürdürüyor. Ulaşım alanında başlatılan projeler cadde ve meydan düzenlemeleriyle desteklenecek. İBB Altyapı Hizmet Müdürlüğü 71 cadde ve meydan için ihaleye çıkıyor. Planlamada çalışmaların tamamlanması 3 yıla yakın sürecek.

TAKSİM ve BAKIRKÖY ÖNE ÇIKIYOR

Taksim Beyoğlu’nda Şişhane Meydanı, Sıraselviler Caddesi, Kadiriler Yokuşu, Talimhane, Piyalepaşa Bulvarı, Kasımpaşa Deniz Askeri Hastanesi gibi 71 nokta bulunuyor. Bakırköy’de proje içerisinde İncirli Caddesi, İstanbul Caddesi, Özgürlük Meydanı, Ataköy Meydanı, Florya Caddesi dikkat çeken alanlar arasında… Bahçelievler’de ise Şirinevler Kent Meydanı projeye dahil edildi.

TARİHİ YARIMADA DA PROJEDE!

Tarihi Yarımada bölgesinde önemli ulaşım akslarını oluşturan caddelerde yenilenme çalışması başlayacak. Atatürk Bulvarı, Vatan Caddesi, Ordu Caddesi, 16 Mart Şehitleri Caddesi değişim içerisine alınacak. Ayrıca, Sirkeci Feribot İskelesi ile İstanbul Ticaret Üniversitesi arasındaki alan yeniden inşa edilecek.

ADALAR MEYDANI İHALEDE

İhale kapsamında Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada’nın cadde ve meydanları da düzenlenecek. İstanbul genelindeki köprü, viyadük ve yaya üst geçitlerinin güçlendirilmesi planlanıyo. Güçlendirme çalışmaları için proje hazırlanması işi için İBB 25 Temmuz’da ihaleye edilecek.

Yazı dolaşımı

Bir cevap yazın