Günlük Kiralık Evler İçin Büyük Ceza

Şehrin Kanser Hücreleri olarak adlandırılan günlük kiralık evler ile ilgili emniyetin sıkı takibi ve denetimi sürüyor. Günlük Kiralanan Evlere Yönelik Denetleme -2 kapsamında yapılan operasyonlar kapsamında 2.6 Milyon TL değerinde ceza kesildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan bilgilere göre, 6-7 Aralık tarihleri arasında ülke genelinde geniş kapsamlı denetleme için düğmeye basıldı. 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan operasyonlara toplam 4 bin 351 polis katıldı. Gerçekleştirilen bu denetlemede; genel güvenlik ve genel sağlık açısından risk teşkil eden unsurların engellenmesi, suça karışmış kişilerin takibi ve yakalanması, kayıt dışı ekonomi ile mücadele edilmesi ve terör örgütü mensuplarının örgütsel faaliyetler yürütebilecekleri göz önünde bulundurulduğundan terörle mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi amaçlandı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya göre, Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde bin 466 ekip ve 4 bin 351 personelin katılımıyla Türkiye genelinde “Günübirlik Kiralanan Evlere Yönelik Denetleme-2” gerçekleştirildi.

Kimlik Bildirim Sistemine önceki tarihlerde kayıt alınan veya yapılan araştırmalarda konumları itibarıyla günübirlik ev olabileceği değerlendirilen toplam 10.419 ev kontrol edildi, 85 ev yeni kayıt altına alındı ve 313 eve kapatılma işlem başlatıldı.

ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARANANLAR YAKALANDI

749 ev sahibine toplamda 2.676.385 TL para cezası uygulandı. Ayrıca yapılan denetlemeler esnasında FETÖ üyesi olan 1 kişi Cumhurbaşkanına hakaretten, 2 kişi uyuşturucu madde ticareti yapmaktan, 2 kişi çocuğun cinsel istismarı, 1 kişi cezaevi firarisi, 1 kişi dolandırıcılıktan, 2 kişi yaralamadan, 109 kişi diğer suçlardan olmak üzere, toplam 118 aranan şahıs yakalandı. Vize ihlali yapan 15 yabancı uyruklu şahısla ilgili ise sınır dışı işlemleri başlatıldı. ​​​

 

Bunları da sevebilirsiniz