İzmir Stadına Kavuşuyor! İşte İhale Tarihi…

TC Başbakanlık Toplu Konut İdaresi İzmir’in yıllardır beklediği yeni İzmir stadı ihalesini gerçekletirecek. Birer gün arayla yapılacak olan ihaleler sonucunda Göztepe ve Karşıyaka yeni statlarına kavuşacak. Edinilen bilgiye göre 14 Haziran’da İzmir Göztepe Stadyumu ihalesi ve bir gün sonra 15 Haziran’da ise Karşıyaka Stadyumu inşaat ihalesi yapılacak.

Türkiye’nin en gelişmiş futbol kültürüne sahip şehirlerin başında gelen İzmir yıllardır beklediği stadyumuna en sonunda kavuşuyor. Altınordu, Göztepe, Karşıyaka, Bucaspor, Altay gibi köklü kulüpleri bünyesinde barındıran Ege’nin incisi Karşıyaka ve Göztepe’ye yapılacak yeni statlarla bu sorunu geride bırakacak. Göztepe Stadının 20.000 Karşıyaka Stadyumu’nun ise 15.000 kapasiteli olması bekleniyor.

Habere göre ilk olarak 14 Haziran 2017 Çarşamba günü saat 17:00’de Göztepe Stadyumu’nun ardından 15 Haziran 2017 Perşembe günü saat 14:00’te ise Karşıyaka Stadı’nın ihalesi gerçekleşecek. Karşıyaka Stadyumu ihalesi kapsamında stadyumun hemen yanına 2 sosyal tesis projesi de bulunuyor.

‘SADECE STADYUM DEĞİL’

Konuyla ilgili Anadolu Ajansına açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan Göztepe ve Karşıyaka statları sadece altyapısı ve inşaat kalitesiyle değil, sosyal donatılarıyla şehre değer katacağını vurguladı. İki stadın da yeni bir yaşam alanı olarak şehirle bütünleşeceğini aktaran Turan, “Göztepe ve Karşıyaka’nın yeni statlarındaki proje alanının tarihi-kültürel miras değeri ile İzmir’in kentsel dinamiklerini baz alarak hazırladık. İçerisinde katlı otopark, halka açık spor alanları, müze, idari alanlar, sosyal alanlar, çocuk eğlence merkezleri olacak” açıklamasında bulundu.

“Şu anda İzmir ile ilgili çalışmaları yapıyoruz. İki köklü ve tarihi kulübümüz olan Göztepe ve Karşıyaka için iki ayrı modern stat inşa edeceğiz. Mart ayı içinde projeler için ön yeterlilik ihalesini yapmıştık. Ardından planlar üzerinde bazı itirazlar olmuştu. Bu sorunların çözülmesinin ardından yapım ihalesi için tarih belirledik. Göztepe Stadı’nın yapım ihalesini, kulübün kuruluş yıl dönümüne denk 14 Haziran’da saat 14.00’te yapacağız. Karşıyaka Stadı ihalesi ise 15 Haziran’da saat 14.00’te gerçekleştirilecek”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın