Galatasaray Riva Projesi ile İlgili Detaylar Belli Oldu

Galatasaray’a ait Florya ve Riva projesiyle ilgili ilerleme kaydediliyor. Riva Projesi’yle ilgili Emlak Konut ile Galatasaray Spor Kulübü arasında Haziran 2016’da imzalanan protokol sonrası ihale tarihi de açıklandı.

İstanbul ve İzmir’de yapılacak olan pek çok ihaleye hazırlanan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı‘nın yürüttüğü projelerden en çok dikkati çeken hiç şüphesiz Riva Projesi… Alınan başarısız sonuçlarla birlikte uzun süredir mali açıdan sorun yaşayan Galatasaray Spor Kulübü çareyi Riva ve Florya‘da bulmuştu. Emlak Konut Riva ve Florya arazilerini 8 Haziran 2017’de ihaleye çıkaracak.

Emlak Konut-Riva Arazisi Görüntüsü

Riva‘da bulunan 1 milyon 76 metrekarelik arazi için ihale başvuruları ise 12 Mayıs 2017 günü başlanacak. Yapılan anlaşmaya göre ihale sonucu ortaya çıkacak arsa bedelinin %80’i Galatasaray’a geri kalan kısmı ise Emlak Konut’a ait olacak.

Riva ve Florya arsaları için en az 508.7 milyon TL elde etmesi bekleniyor. Ancak gerek Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün yapımı gerekse ihalede yaşanması muhtemel rekabet göz önüne alındığında söz konusu rakamların hem satış hem arsa bedeli olarak artış sağlanması olası görünüyor.

RİVA’YA EKOLOJİK KÖY

Emlak Konut’un Riva ihalesi sonrası nasıl bir yol izleyeceği konusundaki meraklar da giderilmeye başlandı. Hasılat paylaşımı modeliyle gerçekleştirilecek ihalede inşa edilecek proje ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlar olarak tasarlandı. 869 bin 522 metrekare toplam konut alanı üzerine bir EKO-KÖY kurulması hedefleniyor. Projenin içerisinde 206 bin 497 metrekarelik bir özel orman alanı da bulunuyor.

Emlak Konut Eko-Köy projesi için köy ve doğa yaşantısının harmanlandığı birçok farklı konseptin bu projede hayat bulması için ihale şartnamesine belirli maddeler ekleyecek. Emlak Konut, Riva projesi için örnek bir proje de hazırlattı.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz