Galatasaray Riva Arazisi İçin İmzalar Atıldı! İşte Detaylar…

Emlak Konut ile Galatasaray Riva arazisi ihalesini kazanan Yılmaz İnşaat arasında imzalar atıldı. Galatasaray Spor Kulübü Riva arazisi için ne kadar kazanacak? Riva arazisi kaç dönüm? Galatasaray Riva projesi nedir? İşte tüm detaylar…

GALATASARAY RİVA ve FLORYA PROJESİ NEDİR?

 

Ekonomik anlamda büyük bir darboğaz yaşayan Galatasaray Spor Kulübü banka borçlarını bitirmek ve sürekli yükselen kur farkından bir nebze olsun kurtulabilmek için tapusu Galatasaray Spor Kulübü’nde bulunan Riva ve Florya arazilerinin satışını kararlaştırdı. Riva Arazisi’nin satışını gerçekleştiren Sarı-Kırmızılı yönetim Florya için şimdilik beklemede. 15 Haziran 2017 tarihinde ihalesi yapılan Riva Arazisi için bugün Emlak Konut ile Yılmaz İnşaat arasında protokol imzalandı.

GALATASARAY RİVA ARAZİSİ NE KADAR KAZANACAK

 

Atılan imzalar ile resmiyete kavuşan Riva arazisi satıldı. Riva arazisini satın alan firma, arsa satışı karşılığında satış toplam geliri 3 milyar 808 milyon TL olurken şirket payı gelir oranı ise %25 olduğunu belirtti. Arsa satışı karşılığında şirket 952 milyon TL taahhüt etti. Toplamda 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip olan arazide ayrıca 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor.

<h2>Galatasaray Riva Arazisinin Tapusor Ekranında Ortalama Metrekare Değeri </h2>

Galatasaray Riva Arazisinin Tapusor Ekranında Ortalama Metrekare Değeri

 

 

GALATASARAY RİVA ARAZİSİNİN DEĞERİNE TAPUSOR EKRANINDA DAHA DETAYLI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

GALATASARAY RİVA ARAZİSİ KAÇ METREKARE

 

İhaleye ilişkin merak edilen bir diğer konu ise hiç şüphesiz Riva arazisi kaç dönüm? olmuştur. Yaklaşık 1 milyon 76 bin 20 metrekarelik bir parselizasyonu bulunan Riva arazisi Galatasaray’a büyük katkı sağlayacak. Ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray’ın Riva’daki değerli arsası 3.köprü ve entegre ulaşım alanlarıyla ön plana çıkıyor. Bölgenin gelişimine ve potansiyeline değer katması beklenen proje doğa ve köy yaşantısının günümüz yaşantısı ile harmanlayan ekolojik bir konsept üzerinde yükselecek.

İmza töreninde görüşlerini bildiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum,

15 Haziran 2017’de ihalesini gerçekleştirdiğimiz Riva Arsası için bugün imzaları atıyoruz. Ekolojik yaklaşımlarla tasarlanan projenin ihalesine 9 firmamız katılmıştı. İhaleyi ilk kazanan firmanın geçen süre zarfında ihale şartlarını yerine zamanında getirememesinden ötürü ihaleye en iyi ikinci teklifi 3 milyar 808 milyon TL ile veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş’nin teklifi geçerlilik kazandı. Bugün için imzaları atmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. İmzaladığımız sözleşmenin İnşallah proje tamamlandığında çok fazla eşi olmayanİç ve dış pazarda yaptığımız güzel hamleler ile ülkemizin büyüme trendine katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Bu sözleşmenin Başta ülkemize, Galatasaray ailesine ve Yılmaz İnşaat A.Ş.’ye hayırlı, uğurlu ve faydalı olmasını diliyorum. Bu değerli arsanın ihalesini başarıyla gerçekleştirmiş olmamız bize ve sektörümüze olan inancın göstergesidir. Türkiye’nin geleceğine ve ekonomisine güvenimiz tam yatırımlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emin adımlarla devam edeceğiz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Galatasaray Riva Arazisi İçin İmzalar Atıldı! İşte Detaylar…” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.