Galatasaray Riva Arazisine 1 Milyar TL

İstanbul Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığında Gelir Paylaşımı adıyla gerçekleştirilen Galatasaray Spor Kulübü‘ne ait Riva arazisi ihalesinin ilk oturumu sona erdi. Açık ihale usulü ve kapalı zarf tekniği ile teklifler alındı. 9 firmanın katıldığı Riva arazisi ihalesinin 2. oturumu 15 Haziran’da yapılacak.

Galatasaray Riva Arazisi
Galatasaray Riva Arazisi

Mülki hakları Galatasaray Spor Kulübü’nde bulunan Riva arazisinin satışına dair gerçekleştirilen ihalelerde birinci oturum tamamlandı. İhaleye katılan firmalar arasında en yüksek teklifi DAP Yapı verdi. İhaleye katılan ve DAP Yapı bünyesindeki Eltes İnşaat 1 milyar TL ile en yüksek teklifi yaptı. DAP Yapı’nın ardından ikinci teklif ise FEMA İnşaat tarafından 400 milyon TL oldu.

173 bin 904 metrekarelik inşaat alanına sahip olan Riva arazisi toplamda 1 milyon 157 bin metrekare…

İlk oturumda en yüksek teklifi veren DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ihale sürecini değerlendirdi. Galatasaray Riva arazisini uzun zamandır takip ettiklerini söyleyen Yılmaz, ilk oturumda kazanan olmaktan memnun olduklarını ve ikinci oturumda da en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazanmak istediklerini dile getirdi. Yılmaz ” İhale, ülkemize, Galatasaray Spor Kulübü’ne, Emlak Konut GYO’ya ve DAP Holding’e hayırlı olmasını dileriz” dedi.

GALATASARAY NE BEKLİYOR?

Mali sorunları ile gündemde olan Galatasaray Spor Kulubü’nün en büyük gelir umudu olan Riva arsasının büyüklüğü 1 milyon metrekarenin üstünde. Geçtiğimiz yıl imzalanan protokole göre, ihalede ortaya çıkacak arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut GYO’nun olacak. Arsanın değeri 388.7 milyon lira olarak açıklanmıştı. Kulübün henüz ihale tarihi açıklanmayan Florya’daki 22 bin 627 metrekarelik arsanın değeri de yaklaşık 120 milyon lira olarak belirlenmişti. Buna göre Galatasaray’ın Riva ve Florya arsaları için en az 508.7 milyon lira gelir elde etmesi bekleniyor.

İşte Galatasaray Riva Arazisi için teklif veren firmalar;

Eltes İnşaat – 1 milyar TL
Fema İnşaat – KLV İnşaat İş ortaklığı – 400 milyon TL
Ege Yapı, Çalışkan Taşımacılık İş Ortaklığı – 300 milyon TL
Nuhoğlu İnşaat – 262,5 milyon
Dağ Mimarlık ve Mühendislik – 200 milyon TL
Yılmaz İnşaat – 200 milyon TL
Makro İnşaat-Timur Gayrimenkul İş Ort. – 100 milyon TL
Fuzul Yapı, İstanbul Teknik, Gökkar Madencilik İş Ort. – 100 milyon TL
Teknik Yapı-Teknik Yapılar İş Ortaklığı – 100 milyon TL

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın