Galatasaray Riva Arazisi Satıldı! İşte Son Durum

Galatasaray’a ait olan Riva arazisinin satış işlemi gerçekleşti. Yapılan ihale sonrası gelen teklifler dudak uçuklatırken ihaleyi 3.1 milyar TL’lik teklifiyle FEMA ve KLV İnşaat ortaklığı kazandı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ihale sonrası; “Nihai rakam çok daha sonra ortaya çıkacak. Bu işlerin yapılıp bitirilmesiyle Riva Projesi’nden elde edilecek rakam bugünkü rakamın çok üzerinde yer alacak” dedi.

Emlak Konut’un Riva arazisi ihalesi dün itibariyle gerçekleştirildi. İhaleye inşaat firmalarının teklifleri damga vurdu. İhale sonrası basının karşısına geçem Galatasarat Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum basın mensuplarının sorularını cevapladı. İki büyük marka değerinin birleşmesiyle ihale rakamlarını bu seviyeye çıktığını belirten Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, projeyi Galatasaray’ın mali bağımsızlığını yakalaması için hayata geçirdiklerini söyledi.

GALATASARAY RİVA SATIŞINDAN NE KAZANACAK

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum Riva’nın yaklaşık olarak 1 milyon 200 bin metrekare ve 0,20 emsal değeri olan bir yer olduğunu belirterek proje kapsamında konut ve az seviyede ticari alan yapılaşmanın şart olarak ileri sürüldüğünü söyledi. İhaleye katılan 7 firmadan 6’sının teklif verdiğini vurgulayan Kurum,” Bize arsa payı olarak teklif edilen rakam 1 milyar 178 milyon TL. Bu rakam sözleşme süresince alacağımız minimum orandır. Geçmişteki ihalelerimizde arz-talep dengesine bağlı olarak bu rakamların çok üzerine çıktığımız oldu. Galatasaray Spor Kulübü ile yaptığımız protokol gereğince 1 milyar 178 milyon TL’nin %20’si bize %80’i Galatasaray’a ait” dedi.

GALATASARAY ÇOK RAHAT BİR YAPIYA KAVUŞACAK

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek Galatasaray’ın mevcut finansmanı, banka borçları itibariyle ilerleyen günlerde çok rahat bir yapıya kavuşacağını ve asıl hedefinin bu olduğunu söyledi. Başarılı bir iş yaptıklarını vurgulayan Özbek, “Galatasaray adına çok sevinçliyim” dedi

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “İyi bir ortakla bu işe girmek çok önemliydi. Bu projenin oluşmasında Sayın Cumhrubaşkanımızın çok büyük katkısı vardı. Galatasaray ile görüşmemde kendisinden bu konuda destek istedim, tekrar bu desteği verdiği için teşekkür ediyorum. Galatasaray’ın bundan sonraki yapısında, bu finansman yükünün azalması sportif başarıya da önemli ölçüde etki edecek.”

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz