Galatasaray Adası Satılıyor Mu?

Galatasaray Spor Kulübü bir açıklama yayınlayarak, bazı basın yayın organları ile internet sitelerinde yer alan Galatasaray Adası’nın satılacağı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu duyurdu.

GALATASARAY ADASI’NIN ORTALAMA DEĞERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Galatasaray Spor Kulübü bir açıklama yayınlayarak, bugün bazı basın yayın organları ile internet sitelerinde yer alan Galatasaray Adası’nın satılacağı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu duyurdu. Galatasaray Kulübün’den yapılan açıklamada, “Bugün bazı basın yayın organları ile internet sitelerinde yer alan Galatasaray Adası’nın satılacağı yönündeki haberlerin gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Galatasaray Spor Kulübü Derneği Tüzüğü’ne göre satış yetkisi yönetimde değil genel kuruldadır ve Galatasaray Adası ile ilgili bu yönde ne alınmış bir karar ne de bir girişim söz konusudur. Tamamen dedikoduya dayandırılan, kaynağı belirsiz ve mesnetsiz bu tür haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz” denildi.

Geçtiğimiz aylarda üzerindeki ticari yapılaşmanın Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yıkılan Galatasaray Adası ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Riva ve Florya arazilerini banka borcu nedeniyle elden çıkartan Galatasaray Yönetimi borçları azaltmak amacıyla Galatasaray Adası’nı da satarak kulübe girdi sağlamayı planlıyor.

Riva ve Florya arazileri için 508 milyon TL kazanan Galatasaray Yönetimi bu parayı vaktinden önce kırdırdı ardından ise banka borçlarını kapattı. Borçları tamamen sıfırlamak isteyen yönetim Riva ve Florya’daki ortağı Emlak Konut GYO ile beraber hareket edecek. İddialara göre ada 125 milyon USD olarak satılacak ve turistik alan olarak kullanılacak.

YIKIM HARABEYE ÇEVİRDİ

Geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaçak yapılaşma ihbarı nedeniyle Mehmet Koçarslan kontrolündeki işletme yıkılmıştı. Yıkım sonrası harabe durumuna düşen Galatasaray Adası’nda Koçarslan hala kiracı olarak görülüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Galatasaray Adası Satılıyor Mu?” için 2 yorum

Yorumlar kapatıldı.