Florya Metin Oktay Tesisleri’nin Değeri Belirlendi!

Emlak Konut’un Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada Florya Metin Oktay Tesisleri’nin yanındaki arsayı satın almasıyla Galatasaray Metin Oktay Tesisleri’nin değeri ne kadar soruları da tekrar gün yüzüne çıktı. İşte https://tapusor.com ekranında bölgedeki arsa fiyatları ve yaşanan değer değişimleri…

Galatasaray’ın Riva arazisinde gerçekleştirdiği başarılı satış sonrası gözler bir diğer önemli arazi olan Florya Metin Oktay Tesisleri’ne çevrildi. Özellikle şehrin içerisinde ve Atatürk Havalimanına yakınlığı ile metrekare fiyatları bir hayli yüksek olan Bakırköy’de bulunan tesislerin değeri sürekli tartışma konusu oldu. İşte, Riva’dan sonra boşaltılacak olan Florya Metin Oktay Tesisleri’nin değeri…

 

FLORYA METİN OKTAY TESİSLERİ’NİN DEĞERİ ARTIYOR

Tapusor ekranından gerçekleştirdiğimiz sorgulamalar sonucunda Florya Metin Oktay Tesisleri’nin ne denli değerli bir arsa olduğu bir kez daha gözler önüne seriliyor. 24 ay öncesindeki fiyatlara bakıldığında dahi birim fiyatı İstanbul ortalamasının bir hayli üzerinde olan tesisler bölgedeki gayrimenkul hareketlerini de yakından ilgilendiriyor. Arsa segmentine gelerek yapılan sorgulamaya bakıldığında Florya Metin Oktay Tesisleri’nin 24 ay önceki arsa metrekare değeri 13.585 TL olarak karşımıza çıkıyor. Çevredeki diğer arsa fiyatlarına bakıldığında ise %61 oranında 12 bin 926 TL belirleniyor. Göstergeyi 6 aylık süreç için ayarladığımızda Florya Metin Oktay Tesisleri’nin değeri arttığını görüyoruz.  Arz ve talep dengesinin fiyat artışı yönünde olumlu yönde ilerlediği görünürken uzman yorumları ve yatırım puanı bu durumu destekler niteliktedir.

 

Seçilen alanın göstediği özellikler genel olarak yatırım açısından değerlendirilebilecek alanlarda bulunmaktadır. Bu tarz alanlarda geçmişe yönelik değişiklikleri incelemek önemlidir. Bu nedenle yatırım puanının yüksek olması yatırım açısından tercih edilebileceği sonucunu doğurabilir.

ARZ DÜŞÜŞTE FİYAT ARTIŞTA

Florya Metin Oktay Tesisleri’nin değeri konusunda saptamalara 6 aylık süreç içerisinde baktığımızda metrekare birim fiyatlarının yukarı doğru yükseldiğini görüyoruz. 1 yıl öncesine kadar 13 bin 585 TL olan birim fiyatı 6 ay öncesinde 14 bin 83 TL’ye 3 ay öncesinde ise 14 bin 897 TL’ye yükseldiği ilk göze çarpan detaylardan birisi oluyor. Eldeki verilerden yola çıkarak Florya Metin Oktay Tesisleri’nin değeri metrekare birim fiyatı cinsinden 1 yıl içerisinde bin 312 TL artış gösterdiği rahatlıkla söylenebilmektedir.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nin Değeri Belirlendi!” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.