Emlak Konut’tan Alsancak’ta Dev Proje!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İzmir Alsancak’ta bulunan Tariş Kooparatifler Birliği’nin arazisinin de içinde oldu 5 dev projeyi hayata geçirecek.

Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklamaya göre ‘Liman Arkası’ olarak bilinen bölgede hayata geçirilecek olan proje iki etap şeklinde hayata geçirilecek. İlk ihalenin 15 Mayıs Pazartesi günü yapılacak. İkinci ihale tarihi ise 12 Haziran. Tariş Kooparatif Birliği’nin üzerinde bulunduğu arazi toplam 143 bin 366 metrekare büyüklüğünde. Proje İzmir’in sosyal, kültürel ve teknik altyapı ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilirken şehrin sosyoekonomik yapısına ve turizm potansiyeline de ciddi katkılar sağlaması bekleniyor.

DEV ARSA KURUÇAY UMURBEY MAHALLESİNDE

İzmir’in Konak ilçesine bağlı Kuruçay Umurbey mahallesinde yer alan arsada ticaret alanının yapılacağı yapılarda 100 metrekareden küçük, 5 bin metrekareden büyük bağımsız bölüm yapılamıyor. Turizm alanı yapılacak yapılarda fonksiyon değişikliği gerçekleştirilemiyor. Öte yandan bu alanlarda turizm- kültür kullanımı emsale esas inşaat alanın yüzde 15’inden az olamayacak. Alanda yapı inşaat alanının yüzde 40’ına da konut yapılabilecek

Emlak Konut GYO, aralarında Galatasaray’ın Riva’daki arazisi ile Tariş Kooperatifler Birliği’nin İzmir Alsancak’taki arazisinin de olduğu 5 dev projeyi hayata geçirecek. Emlak Konut GYO’dan yapılan açıklamaya göre, haziran ve temmuz aylarında ihalesi gerçekleştirilecek. İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve iki etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin metrekarelik araziyi kapsıyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

Emlak Konut’tan Alsancak’ta Dev Proje!” için bir yorum

Bir cevap yazın