Dumankaya Mağdurları İçin Müjdeli Haber!

Dumankaya mağdurları evlerine kavuşuyor. Bugüne kadar binlerce vatandaşın parasını ödemesine rağmen evlerini teslim edemeyen Dumankaya İnşaat’a geçtiğimiz günlerde TMSF atanmıştı. FETÖ operasyonu sonrası incelemeye alınan ve kayyum atanan şirketin yeni yönetimin ilk işi dumankaya mağdurları ile ilgili kolları sıvamak oldu.

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre; TMSF’ye devredilen Dumankaya İnşaat yeni yönetimle birlikte çözüm arayışına girdi. Evlerine kavuşmayı bekleyen dumankaya mağdurları için evler tamamlanarak teslim edilecek. Aylardır süregelen hummalı çalışmalar sonrası şirketin borç yükü hafifletilerek inşaat projelerinin yeniden start alması sağlanıyor. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken dumankaya mağdur aileleriyle düzenli olarak bilgilendirme toplantılar yapan Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup CEO’su Polat Sığır’ın inşaatların başlama süresiyle ilgili net konuştuğu belirtiliyor.

DUMANKAYA MAĞDURLARI YILLARDIR BEKLİYOR

Hayallerindeki evi almak için yıllardır büyük bir hukuk mücadelesi veren Dumankaya Mağdurları sonunda hayallerine kavuşuyor. Alınan bilgilere göre, ilk olarak Sancaktepe’de bulunan Dumankaya Mozaik projesine başlanacak. İlk etabın 6 ay içerisinde tamamlanmasından sonra diğer etap için beklenen süre 12 ay olarak ön görülüyor. Bunun hemen ardından ise yine Sancaktepe’de bulunan Adres Sancaktepe projesine başlanacak ve 2019 yılı içerisinde teslim edilecek.

Bunları da sevebilirsiniz