Dudullu Bostancı Metro Hattı Ne Zaman Bitecek?

DUDULLU BOSTANCI METRO HATTI NE ZAMAN BİTECEK?

Dudullu-Bostancı metro hattının ne zaman açılacağı netleşti. Edinilen bilgiye göre inşaat çalışmaları devam edem hattın açılış tarihi 11 Nisan 2019 olarak belirlendi.

Dudullu’dan başlayarak Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye ilçelerini geçerek Bostancı’ya ulaşacak metronun toplam 13 istasyonu bulunuyor. Açıklamalara göre metro hattının uzunluğu yaklaşık 14 kilometre olacak. Metronun istasyonları ana hat tünelleri, delme ve aç-kapa şeklinde olacak.

DUDULLU BOSTANCI METRO HATTI DURAKLARI

1. Bostancı İstasyonu
2. Emin Ali Paşa İstasyonu
3. Ayşe Kadın İstasyonu
4. Kozyatağı İstasyonu
5. Küçükbakkalköy İstasyonu
6. İçerenköy İstasyonu
7. Kayışdağı İstasyonu
8. Türk-İş Blokları İstasyonu
9. İmes İstasyonu
10. Modoko- Keyap İstasyonu
11. Dudullu İstasyonu
12. Yukarı Dudullu İstasyonu
13. Depo İstasyonu

DUDULLU-BOSTANCI METRO HATTI GÜZERGAHI

Üsküdar-Çekmeköy metro hattı gibi Dudullu-Bostancı metro hattı da sürücüsüz olarak hizmet verecek. Projenin hayata geçirilmesiyle yolculuk süresi 21 dakika olarak hesaplandı. Bununla birlikte Modako-Eminönü 28 dakika, İçerenköy-Taksim 35 dakika, Kayışdağı-Kadıköy 19 dakika, Parseller Mahallesi-Bostancı ise 21 dakika kesintisiz bir şekilde sürecek.

Dudullu-Bostancı Metrosu 11 Nisan 2019’da açılması hedefleniyor. Dudullu-Bostancı metro hattı 90 saniyede bir sefer yapacak ve yolculuk süresi 21 dakika olacak.

DUDULLU BOSTANCI METRO HATTI KAPASİTESİ

Dudullu ile Bostancı arasında mekik dokuyacak olan metro hattı saatte 140 bin kişiyi aynı anda taşıyabilecek düzeyde olacak. Yaklaşık 1.5 dakikada bir sefer gerçekleştirmesi beklenen metro hattının 26 Şubat 2016 tarihinde yer teslimi yapılmış ve çalışmalara başlanmıştı

Bunları da sevebilirsiniz

Dudullu Bostancı Metro Hattı Ne Zaman Bitecek?” için bir yorum

Bir cevap yazın