Bodrum Cennet Koyu Arap Prensin Radarında!

Bodrum’un güzellikleri Suudi Prens Abdülaziz el Suud’u adeta büyüledi. Göltürkbükü’nde bulunan Cennet Koyu’ndaki 15 milyon USD değerindeki arsaya talip olan Suudi milyarder 1 hafta içerisinde bodrumdaki koyları mavi tur ile gezecek.

Takvim Gazetesi Bodrum Muhabiri Doğan Savaş’ın haberine göre; özel uçağıyla Bodrum’a inen Suudi Arabistan Prensi El-Velid bin Telal bin Abdülaziz el Suud ve ailesi geceliği 40 binb Euro olan lüks bir villada kalıyor. VIP minibüs ile havaalanından Mandarin Oriantel’e geçen Prens Abdülaziz 300 metrelik koyu ve 20 locayı kapattırdı. Öğle saatlerine kadar denizin tadını çıkaran Suudi Prens öğledeb sonra ise korumalarını da yanına alarak bisiklet ile Türkbükü’nde 1.5 saat dolaştı.

Tatil amaçlı Bodrum’a geldiği düşünülen Suudi Prens Abdülaziz el Suud’un farklı planları da bulunuyor. Prens, Bodrum’da yaklaşık 1 hafta kalması beklenirken lüks yatıyla mavi tura katılacak. Bodrum Göltürkbükü’nde bulunan Cennet Koyu’nda Mandarin Oriental’e komşu ve denize 2. parsel eşsiz manzaralı arsa için de görüşme yapacak olan Prens’in, buraya çok özel bir malikane yaptırmak istediği iddia edildi. 15 milyon euro istenen arsanın büyüklüğü 7 bin 903 metrekare. Bölgenin en önemli arsası olarak gösterilen yere hayran kalan Prens El-Velid bin Telal bin Abdülaziz el Suud, daha önce de birçok kez Bodrum’a gelmişti. 32 milyar dolarlık serveti ile dünyanın sayılı zenginlerinden biri olan Suudi prens ve ailesi için 87 metre uzunluğundaki Kingdom KR5 isimli üzerinde helikopteri ve yüzme havuzları bulunan ultra lüks yat, prens ve ailesinin konakladığı otelin bulunduğu koya demirledi. 62 yaşındaki Prens’in sempatik tavırları da dikkat çekti..

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz