Çatalca ve Silivri’deki 130 Yıllık Sorun Çözüldü

İstanbul’da bulunan Çatalca ve Silivri ilçelerinde yaşanan tapu sorunu çözüldü. İlçelere bağlı Kanamdere, Damandıra, Çayırdere, Sayalar, Aydınlar, Hallaçlı, Yaylacık ve Binkılıç mahallesi muhtarları Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkürlerini Ankara’da iletti.

AK Parti’nin Meclis Başkanlığı’na sunduğu bazı alacakların yeniden yapılanladırılmasına ilişkin kanun teklifi İstanbul’un iki ilçesini de yakından ilgilendiriyor. Teklifle, Silivri ve Çatalca ilçelerinin 130 yıllık tapu sorunu çözüldü.

TBMM’de ziyaret gerçekleştiren muhtarlar tapularına kavuşmasının sevincini yaşadı. Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca konu ile ilgili açıklama yaptı.

Kaynarca, “Bölgeye bağlı köylerde yaşayan vatandaşlarımızın tapularını alabilmesini sağlayacak düzenlemeyi 475 sayılı torba kanun ile gerçekleştirdik. 2 yıl içerisinde bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız başvurularını yapabilecek ve 5 yıla yayılan 10 taksit ile bunu gerçekleştirebilecekler. Bu anlamda vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin çözüme kavuşmasına vesile olan Başbakanımıza, 2 yıldır konuyu yakından takip eden Maliye Bakanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Çatalca ve Silivri’deki 130 Yıllık Sorun Çözüldü” için bir yorum

Bir cevap yazın