Çapa Tıp Fakültesi Hasdal’a Taşınıyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi taşınıyor. Fiziki ve teknik yetersizliği nedeniyle Hasdal’a taşınacak olan fakülteye dair haberi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi 184. dönem mezuniyet törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Erdoğan, Çapa’da kalan yerin ise sadece poliklinik hizmeti vereceğini söyledi.

İÜ Tıp Fakültesi’nin düzenlediği 184. dönem mezuniyet törenine katılan Erdoğan Çapa tıp Fakültesi’ne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarında Çapa nereye yaşınıyor? Çapa taşınacak mı? sorularının cevapları da vardı. Erdoğan fiziki ve teknik yetersizlikten ötürü Türkiye’nin ilk tıp fakültesi olan Çapa Tıp Fakültesi’nin Hasdal’a taşınacağını açıkladı. Erdoğan fakülteye ilişkin şikayetleri hatırlatarak “Çapa 110 dönümlük bir arsa içerisinde bulunuyor. asdal’da 1100 dönüm bir araziyi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne tahsis etmiş bulunuyoruz. Bütün bölümleriyle hepsi orada olacak.” dedi. Erdoğan fakültenin 4 sene içerisinde taşınacağını da söyledi.

“Yeni dönemde Çapa merkezde sadece poliklinik hizmeti verir hale gelecek” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitim, öğrencilerimiz Hasdal’daki yerde, yolun bir tarafından, çaprazda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, diğer tarafta Bezm-i Alem Sağlık Bilimleri yapılacak. Bizim artık ciddi sayıda ve oranda doktora ihtiyacımız var. Öyle zannediyorum ki 4 sene sonra filan, oralar bitecektir. Proje çalışmaları, sağlık bilimlerinde uzman mimarlarla devam ediyor” şeklinde konuştu.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın