Çanakkale 1915 Köprüsü Bölgeyi Rahatlatacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla temelleri atılan Çanakkale 1915 köprüsü bölgedeki gayrimenkul ve istihdam rakamlarını da değiştirecek. Marmara’nın 5. asma köprüsü olan Çanakkale 1915’in bölgeye yapacağı etkileri değerlendiriliyor.

18 Mart günü temelleri atılan Çanakkale 1915 köprüsü bölgede hareketlenmelere neden oldu. Bölgede yer alan arsa fiyatlarının son bir yılda %23 arttığını belirten ERA Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, “Köprünün faaliyete geçmesi ve bağlantı yollarının tamamlanmasıyla mesafeler ciddi bir şekilde kısalacak. Ulaşımın kolay olmasıyla bölgede turizm ve ticaretin gelişmesine ciddi katkı sağlayacaktır” dedi.

NİHAT ÖZDEMİR: “MARMARA DENİZİ ETRAFINDAKİ RİNG TAMAMLANACAK”

Özdemir yaptığı açıklamada; “Bu önemli bir proje. Çünkü, Marmara Denizi’nin içinde 3 köprü, iki denizin altından birisi demiryolu birisi karayolu olmak üzere 5 defa Asya’yı Avrupa’ya birleştirdik, bu 6’ncısı olacak. Bunun başka bir özelliği var; bu artık Marmara Denizi’nin etrafında bir ringi tamamlayacak. Avrupa’dan gelen turist veya herhangi bir ithal malzeme, İstanbul’a uğramadan doğrudan otoyollarla ve Çanakkale Köprüsü’yle Anadolu ve batı Anadolu’ya kolaylıkla ulaşacak. Bunun yanında, batı Anadolu Türkiye’nin önemli bir ihracat merkezi. Hem sebze hem sanayi üretimleri yönünden ve bunların da Avrupa’ya ihracatı söz konusu. İşte bu köprü vasıtasıyla Avrupa daha yakın olacak.” dedi.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

Çanakkale 1915 Köprüsü Bölgeyi Rahatlatacak” için bir yorum

Bir cevap yazın