Boğaziçi’nde Bir Yıkım Daha!

İstanbul Boğaziçi’nde yıkım işlemleri devam ediyor. Uluslararası deniz taşımacılığı yapan Atlantis Tankers grubuna ait bina İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkıldı. İBB’den yapılan açıklamada binada Boğaziçi Koruma Kanunu’na aykırı durumlar olduğu belirtildi. Yıkım dolayısıyla caddedeki trafik de kontrollü şekilde tek şeritten veriliyor.

Beşiktaş, Kuruçeşme Muallim Naci Caddesi üzerinde bulunan binaya gelen belediye ekipleri yıkım kararı olduğunu söyleyerek binayı boşalttı. Sabah saatlerinde işyeri önünde yıkım ekiplerini gören çalışanlar kişisel eşyalarını kolilere koyarak dışarı çıkarttı. Ofis eşyalarını nakliye kamyonlarına koyan ekipleri binayı boşalttı. Ekipler, binanın boşaltılmasının ardından iş makineleriyle yıkım çalışmalarına başladı.

Firma Avustralya asıllı Alman vatandaşına ait

Yıkım kararı verilen Kuruçeşmedeki binanın, uluslararası lojistik işi yapan Atlantis Tankers Grubu’na ait. Anılan grup bünyesinde Armona Denizcilik isimli bir şirket de bulunuyor. Şubat 2002’de kurulan bu şirketin yönetiminde Marlon Kerim Weinstabl ve L.Severın Weinstabl yer alıyor.

Aslen Avustralya kökenli Almanya vatandaşı olan Lorenz Severin Moritz Weinstabl’ın şirketinin, Türk denizcilik sektöründe bir çok firmayı mağdur ettiğine yönelik iddialar ortaya atılmıştı.

Bunları da sevebilirsiniz

Boğaziçi’nde Bir Yıkım Daha!” için bir yorum

Bir cevap yazın