Boğazdaki Yıkımlara Erdoğan Talimatı

İstanbul Boğaziçi’nde yaşanan ve son haftalara damgasını vuran yıkım işlemleri çok tartışılmıştı. Belediye Encümenlerinden gelen karar neticesinde yıkım işlemleri gerçekleşirken konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan da sessizliğini bozdu.

Sabah Gazetesi’nden Zübeyde Yalçın’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Boğazı’nda bulunan ve İstanbul’un silüetini bozan yapılarla ilgili talimatını verdi. Söz konusu yapılara kesinlikle izin verilmemesini söyleyen Erdoğan, silüeti bozan yapıların vakit kaybetmeden yıkılması gerektiğini belirtti.

İstanbul’da yıllardır tartışılan ancak herhangi bir sonuç alınamayan İstanbul Boğazı’yla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tarihi talimat geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakanlar Kurulu toplantısında Çevre ve Şehircilik Bakanı ile konuyla ilgili bilgi alış verişi yaparak görüşlerini aktardı. Bakan Özhaseki, ellerinden geleni yaptıklarını ve İstanbul Boğazı’nın görüntüsünü bozan, imara aykırı olan Reina ve Galatasaray Adası’nın bir bölümünün yıkıldığını belirtti.

SIRADA BAZI LÜKS REZİDANSLAR VAR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki İstanbul Boğazı’nda yer alan ve imara aykırı bir şekilde şehrin silüetini bozan bazı yerlerin isimlerini Cumhurbaşkanına sayarak yıkıma hazırlandıklarına dair bilgi verdi. Bu işi çok yakından takip ettiğini belirten Erdoğan, “Bu tip yapılara kesinlikle izin vermeyin. Acımayın. Silueti bozan, imara aykırı yapıları yıkın” diye konuştu.

GEREKENİ MUTLAKA YAPIN

Bakanlar Kurulu Toplantısında Cumhurbaşkanının imar konularıyla ilgili nasıl bir tutum alacağı da netleşti. “Benim bu konuyla ilgili başından beri görüşüm çok net. İmar uygulamalarından şikâyet ediyorsunuz ama sizin hiç mi sorumluluğunuz yok. Bakanlık olarak gerekeni yapmalısınız”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın