İZMİR LOJİSTİK KÖY MÜJDESİ BİNALİ YILDIRIM’DAN

İzmir’de Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım İzmir için planlarını kurumsal yayın yapan KOSBİ Aktüel dergisine anlattı. ‘İzmir’in ve İzmirlilerin gönlümde ayrı bir yeri var” diyen Başbakan Yıldırım toplam 520 sanayi sitesinin bulunduğu İzmir’de Lojistik Köy ile başlayarak yatırımların tüm hızıyla süreceğini söyledi.

BİNALİ YILDIRIM “İZMİR EKONOMİYE BÜYÜK KATKI VERİYOR”

 

İzmir’de yaşadığı uzun yıllar sonucunda coğrafya ile büyük bir gönül bağı kuran Başbakan Binali Yıldırım bilindiği gibi aynı zamanda İzmir Milletvekili. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de geçtiğimiz dönemde adaylığını koysa da Aziz Kocaoğlu karşısında istenilen sonucu alamasa da AK Parti’nin İzmir oylarını ciddi bir miktarda arttırmıştır. Öyle ki şuan Başbakanlık koltuğunda oturmasının en önemli noktasının İzmirliler olduğunu vurguluyor.

İzmir’e vefa borcum var. Her fırsatta dile getiririm; İzmirlilere bir vefa borcum var. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’nın sorumluluğunu İzmirliler sayesinde aldım. Bu sorumluluğu yerine getirirken sonuna kadar da İzmirlilerle birlikte yürümeye söz verdim. İzmir bana hep enerji verdi. Hem İzmir’in hem İzmirli vatandaşlarımızın benim gönlümde çok ayrı bir yeri var”

Binali Yıldırım ve Aziz Kocaoğlu'nun İzmir için kıyasıya yarış içerisindeydi.
Binali Yıldırım ve Aziz Kocaoğlu’nun İzmir için kıyasıya bir yarış içerisindeydi.

KOSBİ’nin (Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi) İzmir sanayisinin başarıya ulaşmasına büyük katkı sağladığını ve bu katkıların gün geçtikçe artarak devam edeceğini söyleyen Binali Yıldırım İzmir açısından elektrik dağıtımından çevre projelerine kadar pek çok çalışmayı bünyesinde barındıran KOSBİ’ye teşekkürlerini iletti.

LOJİSTİK KÖY MÜJDESİ

 

Ege Bölgesi’nin üretim merkezi olan Kemalpaşa’da sanayicilerin dört gözle beklediği lojistik köy ile ilgili de bazı ipuçları verdi. İzmir’e yönelik yatırımların gün geçtikçe artacağını söyleyen Binali Yıldırım ilerleyen yıllarda Çandarlı Limanı’na demiryolu bağlantısı planladıklarını söyledi. Yatırımların Torbalı-Kemalpaşa demiryolu ile Ege Bölgesi’ndeki yükün toplama merkezinin Kemalpaşa Lojistik Köy olmasını planladıklarını da belirtti. İzmir’i kalkındırmak için mega projelerin inşasının tüm hızıyla devam edeceğini söyleyen Başbakan Yıldırım, Lojistik Köy’ün ilk etabı olan altyapı çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

Yapımına başlanan Kemalpaşa Lojistik Köyü çevresindeki arsa ve işyeri fiyatları
Yapımına başlanan Kemalpaşa Lojistik Köyü çevresindeki arsa ve işyeri fiyatları

 

LOJİSYTİK KÖY VE ÇEVRESİNDEKİ RAYİÇ BEDELLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz