O Şehre 1 Milyar 250 Milyonluk Dev Yatırım

Göreve geldiği günden bu yana Balıkesir’in gelişimine büyük katkılar sağlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur son 3 yılda şehre tam 1 milyar 250 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. Önümüzdeki dönemde bu rakamı daha yukarılara çekmeyi hedeflediğini dile getiren Uğur; “Balıkesir coğrafi konumu, otoyolları ve bölünmüş yollarıyla yeni bir cazibe merkezi haline geliyor” dedi.

“ÇAY DERESİ REKREASYON ALANI BİTMEK ÜZERE”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Sabah Gazetesi’ne konuştu. Uğur Balıkesir’e 3 yılda 1 milyar 250 milyon liralık bir katkı sağladıklarının altını çizerken yatırım yapmak isteyenlerin yeni tercihinin Balıkesir olduğunu söyledi. Balıkesir, Bandırma, Gönen ve son olarak da Dursunbey’de yeni organize sanayi bölgesi kurulduğuna değinen Uğur Çay Deresi Rekreasyon Alanı inşaatının ise bitmek üzere olduğunun müjdesini verdi.

“Denizi Balıkesir’e getiriyoruz. Orada gondollar ve kayıklar yüzecek. Çay Deresi ile Çamlık Tepesi arasına teleferik projesi de hazır. Bandırma Liman projemiz ile ilgili Hollanda ile iyi niyet anlaşması bozuldu ama liman çalışması Büyükşehir tarafından devam ettirilecek. Projeyi Hollanda olmadan yapacacağız. Ayrıca Ayvalık Lale Adası ve kruvazör liman projeleri üzerinde de çalışılıyor. Katar’da düzenlenecek fuarda Balıkesir’i ve projelerini tanıtacağız. Vizyon projeleri Balıkesir’e değer katacak” diye konuştu.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın