Bakan Özhaseki’den Net Yorum: ‘Yenilemek Zorundayız’

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki kentsel dönüşüm sürecine dair açıklamalarda bulundu. Katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Özhaseki Türkiye’nin deprem ülkesi olduğunu vurgulayarak ülkenin bir çok yerinde kentsel dönüşümün acilen tamamlanması gerektiğini söyledi.

Bakan Özhaseki Altındağ Belediyesi tarafından hayata geçirilen semt pazarının açılışına katıldı. Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve ekibine başarılar dileyen Bakan semt merkezlerinde kurulan bu tip pazarların ticareti yeniden canlandıracağını dile getirdi.

“ESKİYEN YAPILARI YENİLEMEK ZORUNDAYIZ”

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgiler veren Bakan Özhaseki eskiyen yapıları yenilemek zorunluluğunda olduklarının altını çizdi. Seyfi Demirsoy mahallesindeki itirazları aştıklarını ve planlamasını bitmek üzere olduğunu söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Örnek Mahallesi’nin de vatandaşları mağdur etmeden kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamına alacaklarını söyledi.

Zamanın değişmesiyle sokak ve mahalle kültürünün değiştiğine işaret eden Özhaseki, sosyal donatı alanlarındaki beklentilerin arttığını, bunların karşılanması içinde evlerin yenilenmesi gerektiğini anlattı.

“Sizler de vatandaşlarımız, kardeşlerimiz olarak Belediye Başkanımıza yardımcı olursanız, anlaşmalara bir an önce gelip, uyumlu şekilde imzalar atarsanız, bir an önce işler hızlanmış olur. Karşılıklı olarak, hepimizin bir araya geldiği, anlaştığımız bir ortamda yapılan bu tür kentsel dönüşümler ‘en doğru dönüşümlerdir’ diye düşünüyorum.”

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz