Atatürk Kültür Merkezi Projesi Tamam!

Taksim’de bulunan Atatürk Kültür Merkezi’yle ilgili katıldığı iftar programında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan AKM’nin yeni projesinin hazır olduğunu söyledi. Erdoğan yeni projede, Atatürk Kültür Merkezi ve çevresinde bulunan boş alanların da hesaba katıldığını belirterek güzel bir eseri İstanbul’a kazandıracaklarını dile getirdi.

Taksim Meydanı’nda bulunan Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkılıp yeniden yapılacağı projeler hazırlandı. Sanatçı ve sporcularla iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı, “”Ülkemize böyle bir eseri (Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi) kazandıran anlayışı, Taksim’deki o sağlıksız ve kesinlikle çirkin yapıyı yıkıp yerine daha güzel bir eser kazandırmak istediği için uzun yıllar boyunca yerden yere vurdular. Ne sanatçı düşmanlığımız, ne sanata saygısızlığımız kaldı. Halbuki biz hem İstanbul’a hem de kültür sanat dünyamıza yakışır bir eseri ülkemize kazandırmak için çalıştık.” dedi.

Harbiye Kongre Merkezi’nin güzel bir örnek olduğunu cümlelerine ekleyen Recep Tayyip Erdoğan Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde yapılanları anlattı. Harbiye’de görev alan mimari grubun Atatürk Kültür Merkezi’nde de çalışacağını belirten Cumhurbaşkanı,”Proje şu anda bitti. Gerek yan gerekse arka taraftaki boşlukları da oraya dahil etmek suretiyle yıkıp orayı yeniden hakikaten çok ama çok güzel bir eseri İstanbulumuza kazandıracağız.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Atatürk Kültür Merkezi Projesi Tamam!” için 2 yorum

Bir cevap yazın