Atatürk Havalimanı’nın Geleceği Netleşiyor

Atatürk Havalimanı‘nın geleceği de netleşmeye başlıyor. Bir süredir konut ve AVM yapılacağına dair çıkan söylentileri Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan noktayı koydu. Arslan Atatürk Havalimanı’nın hiçbir şekilde imara açılmayacağını belirtti.

CNN Türk’te katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Hakan Çelik’in gündeme ilişkin sorularına samimi cevaplar verdi. Atatürk Havalimanı’na dair soruları net bir dille açıklayan Bakan Arslan iki havalimanının aynı koridoru kullandığı için aynı anda kullanılma ihtimalinin olmadığını söyledi.

ATATÜRK HAVALİMANI VE ÇEVRESİNİ TAPUSOR EKRANINDA GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İki havalimanının aynı anda kullanma imkanı yok. İkisi de aynı hava koridorunu kullanıyor.” diyen Arslan, “Buranın kesinlikle yapılaşmaya açılmaması, İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenlenmesi, küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak kullanılması, çok sayıda terminal var burada bunların da fuar alanı olarak hizmet etmesini istiyoruz. Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da talimatları bu yönde.”

SABİHA GÖKÇEN’E İKİNCİ PİST 2019’DA

Sabiha Gökçen Havalimanı hakkında soruları da yanıtlayan Ahmet Arslan yapımı devam eden ikinci pist hakkında bilgiler verdi. 2019 yılına kadar tamamlamayı ve kullanıma açmayı hedeflendiği belirtilirken bu sayede kapasiteyi arttırmak istediklerini söyledi.

ANKARA HALKALI ARASI HIZLI TREN

Hızlı tren yatırımlarının önemine değinen Ulaştırma Bakanı, “Halkalı Kapıkule’nin ihalesi hazırlandı. O da bitince Sivas’tan çıkan bir yolcumuz Kapıkule’ye kadar gidecek. Yüksek Hızlı Tren ile Ankara’dan yola çıkan bir yolcu 3,5 saatte Halkalı’da olacak.” şeklinde konuştu. Bakan Sivas-Halkalı arasının da hızlı trenle 5,5 saate ineceğini söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Atatürk Havalimanı’nın Geleceği Netleşiyor” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.