Ataköy-İkitelli Metrosu Ne Zaman Bitecek?

ATAKÖY-İKİTELLİ METRO HATTI

 
Ataköy ile İkitelli arasındaki mesafeyi 19 dakikaya düşürmesi planlanan Ataköy-İkitelli Metro Hattı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Toplam 11 durak olarak tasarlanan proje geldiği nokta itibariyle Ataköy-İkitelli Metro Hattı Ne zaman bitecek? sorusuna da cevap veriyor.
 

2019 yılının ilk yarısı itibariyle sona ermesi planlanan Ataköy-İkitelli Metro Hattı ile ilgili tüm detayları ve son durumu haberimizden öğrenebilirsiniz.

İKİTELLİ-ATAKÖY METRO HATTI İŞİ ŞANTİYE YÖNETİM MERKEZİ YOL TARİFİ İÇİN TIKLAYINIZ

ATAKÖY-İKİTELLİ METRO HATTI NE ZAMAN BİTECEK?

Yapım çalışmalarına geçtiğimiz yıllarda startı verilen Ataköy-İkitelli Metro Hattı ile ilgili yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Metro hattı 2019 yılının ilk yarısında açılacak. 13 yılda raylı sistemleri 150 kilometreye çıkardıklarını dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş bütçenin %55’lik bir dilimini ulaşım yatırımlarına ayırdığını söyledi.

2023 sonrası ulaşacağımız hedeflerimizle İstanbul’un erişim sorununu tamamen çözeceğiz. En fazla yarım saat yürüme mesafesinde metroya ulaşabileceksiniz. Dünyada gıpta ettiğimiz şehirlerdeki raylı metroların daha fazlasını ve daha modernini İstanbul’da oluşturmuş olacağız. Silivri’den Gebze’ye, Sabiha Gökçen’den 3. Havalimanına kadar İstanbul’un her noktasına hızlı, güvenli ve konforlu erişim imkanını vermiş olacağız. İstanbul’u bir taraftan akıllı şehir yapmaya çalışırken, değir taraftan da ulaşım sorununu metrolarla çözmek için çalışıyoruz. Metro gibi hızlı, güvenli ve konforlu bir ulaşım aracı yaparsanız, özel araç lüks olur. İnsanlar özellikle hafta içi metroyu tercih eder.”

ATAKÖY-İKİTELLİ METRO HATTINDA BULUNAN İSTASYONLAR

Ataköy,
Yenibosna,
Çobançeşme-Kuyumcukent,
İhlas Yuva,
Doğu Sanayi,
Mimar Sinan,
Hoca Ahmet Yesevi,
Halkalı Caddesi,
Mehmet Akif,
Bahariye, Masko,
İkitelli Sanayii

Metro hattının tünelleri NATM ve TBM yöntemiyle açıldı. Tünellerin kazılarında 4 adet TBM (Tünel kazı makinesi – Köstebek) kullanıldı. 8 adet istasyonun yapımı da hızla sürüyor.

ATAKÖY-İKİTELLİ METRO HATTI SEYAHAT SÜRELERİ

Ataköy – İkitelli Sanayi: 19,5 Dk
Ataköy-Başakşehir: 27 Dk
Ataköy-Kirazlı: 30 Dk
Havalimanı-Başakşehir: 27 Dk
Mahmutbey-Yenibosna: 23 Dk

Bunları da sevebilirsiniz

Ataköy-İkitelli Metrosu Ne Zaman Bitecek?” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.